PDA

View Full Version : سوال: خطا The 'Microsoft.ACE.OLEDB.12.0' provider is not registered on the local machine

majid0921066
جمعه 11 فروردین 1396, 18:58 عصر
سلام دوستان
هنگام
هنگام استفاده از برنامه استیمول سافت برای گزارشگیری برنامه با دیتابیس اکسس با این خطا
The 'Microsoft.ACE.OLEDB.12.0' provider is not registered on the local machine
مواجه میشم
از اینترنت Access Database Engine رو هم نصب کردم اما متاسفانه جواب نداد..لطفا راهنمایی کنید.
از ویندوز 7 ،64 بیت و اکسس 2010 استفاده میکنم.

majid0921066
چهارشنبه 16 فروردین 1396, 02:17 صبح
سلام
من چون رشته ام کامپیوتر نیست نمیتونم دلیل رو واضح توضیح بدم اما با تعویض ویندوز و نصب نسخه ۳۲ بیتی و استفاده از database engine accsses تمامی مشکلات حل شد.
برای دوستانی که شاید روزی بدردشون بخوره

afi_program
چهارشنبه 16 فروردین 1396, 20:32 عصر
سلام.
من همین مشکل دوست عزیز را دارم البته به شکل دیگه. برنامه ای نوشتم که داره کار میکنه ولی روی یه سیستم با ویندوز 8.1 و آفیس 2013 این پیغام خطا را میده. سیستم خودم که برنامه نوشتم ویندوز 8.1 و آفیس 2007 هست همه هم 64بیت.
البته دقیقا یه سیستم دیگه با شرایط همون سیستمی که مشکل داره هست که با اون هیچ مشکلی نیست؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
مسلما سیستمی که باهاش مشکل دارم سیستم مشتری و نمیتونم ویندوزشو عوض کنم.

با تشکر

mazoolagh
پنج شنبه 17 فروردین 1396, 07:51 صبح
نیازی به عوض کردن ویندوز و آفیس نیست و دوستمون هم اگر اول access database engine رو نصب کرده بودن با همون آفیس x64 میتونستن ادامه بدن
شما هم روی کامپیوتر مشتری همین رو نصب کنین

majid0921066
پنج شنبه 17 فروردین 1396, 12:40 عصر
نیازی به عوض کردن ویندوز و آفیس نیست و دوستمون هم اگر اول access database engine رو نصب کرده بودن با همون آفیس x64 میتونستن ادامه بدن
شما هم روی کامپیوتر مشتری همین رو نصب کنین در جواب شما :اگر سوال اول که من مطرح کردم رو با دقت بخونیید متوجه سوال دوست دیگمون میشید..من از سایت آفیس access database engine رو نصب کردم ،با شرایطی که در سوال گفتم اما متاسفانه جواب نداد زیاد تو سایتهای ایرانی وخارجی گشتم..و جوابی پیدا نکردم تا اینکه ویندوز رو 32 بیت نصب کردم و جواب داد.

majid0921066
پنج شنبه 17 فروردین 1396, 12:52 عصر
سلام.
من همین مشکل دوست عزیز را دارم البته به شکل دیگه. برنامه ای نوشتم که داره کار میکنه ولی روی یه سیستم با ویندوز 8.1 و آفیس 2013 این پیغام خطا را میده. سیستم خودم که برنامه نوشتم ویندوز 8.1 و آفیس 2007 هست همه هم 64بیت.
البته دقیقا یه سیستم دیگه با شرایط همون سیستمی که مشکل داره هست که با اون هیچ مشکلی نیست؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
مسلما سیستمی که باهاش مشکل دارم سیستم مشتری و نمیتونم ویندوزشو عوض کنم.

با تشکر
من یه پیشنهاد بهت میدم اول چک کن که آفیس که داره استفاده میکنه رو ویندوز 8.1 ،64 بیت باشه...داخل هر کدام از زیر مجمعه آفیس تو قسمت About بشی..متوجه میشی چند بیتی است..اگر 32 بیت هست که من احتمال زیاد میدم همین باشه..پاک کن 64 بیت رو نصب کن از سایت آفیس به ادرس زیر
https://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=23734
بگیر و نصب کن البته x64 رو نصب کن...امیدورام جواب بده ..

mazoolagh
یک شنبه 20 فروردین 1396, 07:53 صبح
در جواب شما :اگر سوال اول که من مطرح کردم رو با دقت بخونیید متوجه سوال دوست دیگمون میشید..من از سایت آفیس access database engine رو نصب کردم ،با شرایطی که در سوال گفتم اما متاسفانه جواب نداد زیاد تو سایتهای ایرانی وخارجی گشتم..و جوابی پیدا نکردم تا اینکه ویندوز رو 32 بیت نصب کردم و جواب داد.

تجربه من روی چند ماشین با آفیس x64 نشون میده که نیازی به عوض کردن آفیس و ویندوز نیست و نصب ade کفایت میکنه
شما اگر جواب نگرفتین مشکل جای دیگه ای بوده