PDA

View Full Version : استفاده از چندین پروژه در یک پروژه

negar.rafie
دوشنبه 14 فروردین 1396, 10:50 صبح
سلام
فرض کنید ما سه پروژه داریم
انبارداری
داروخانه
بیمارستان

حالا میخوایم به هر سه پروژه از یک فرم یا پروزه دسترسی پیدا کنیم یعنی روی فرم سه دکمه بذاریم و به هر یک از اینها دسترسی پیدا کنیم

حالا پیشنهاد شما چیست؟
داخل یک سولوشن برای هر کدام یک پروژه ایجاد کنیم یا برای هر کدام کلا ی پروژه جدید ایجاد و فایل اجرایی هر کدام را بذاریم کنار پروژه اصلی و اجرا کنیم؟

Helpco
دوشنبه 14 فروردین 1396, 11:53 صبح
مخوای 3 فایل اجرای داشته باشی یا یک فایل ؟
اگه یک فایل مهم نیست متونی داخل یک پروژه همه فرم های ورود صدا بزنی البته اگه 3 تا فایلم داشته باشی میشه

negar.rafie
دوشنبه 21 فروردین 1396, 12:26 عصر
سلام
من در ی سولوشن دو پروژه ایجاد کردم
حالا هر کدوم از این پروژه ها دارای یک بانک اطلاعاتی هستند و برای هر یک داخل پروره خود یک مدل اینجا کردم
پروزه ای اول اجرا میشه پروژه 1 هستش و به خوبی با دیتابیس ارتباط داره
حالا من میخوام از طریق پروژه 1 به فرم های پروزه 2 دسترسی پیدا کنم
ولی وقتی فرمی از پروژه 2 ازپروژه 1 اجرا میکنم و میخوام به دیتابیس دسترسی پیدا کنم ارور زیر را میده

No connection string named 'DB2Entities' could be found in the application config file

Mahmoud.Afrad
دوشنبه 21 فروردین 1396, 15:48 عصر
به چه صورت به پروژه دیگر دسترسی دارید؟ دسترسی از طریق رفرنس یا اجرای exe؟ با اجرای exe که نباید مشکلی پیش بیاد. اگر از طریق رفرنس دسترسی دارید، میتونید کانکشن پروژه دوم رو در app.config پروژه اول اضافه کنید.

code first کار میکنید؟
کانکشن DB2Entities رو هم قرار بدید.

negar.rafie
دوشنبه 21 فروردین 1396, 16:58 عصر
ممنون
خیر فایل اجرایی را اجرا نمیکنم
پروژه ها را به رفرنس اضافه کردم و به فرم ها دسترسی دارم
از databasefirst استفاده میکنم

<connectionStrings>
<add name="DB2Entities" connectionString="metadata=res://*/Model1.csdl|res://*/Model1.ssdl|res://*/Model1.msl;provider=System.Data.SqlClient;provider connection string=&quot;data source=.;initial catalog=DB2;integrated security=True;MultipleActiveResultSets=True;App=En tityFramework&quot;" providerName="System.Data.EntityClient" />
</connectionStrings>

Mahmoud.Afrad
دوشنبه 21 فروردین 1396, 22:43 عصر
ممنون
خیر فایل اجرایی را اجرا نمیکنم
پروژه ها را به رفرنس اضافه کردم و به فرم ها دسترسی دارم
از databasefirst استفاده میکنم

<connectionStrings>
<add name="DB2Entities" connectionString="metadata=res://*/Model1.csdl|res://*/Model1.ssdl|res://*/Model1.msl;provider=System.Data.SqlClient;provider connection string=&quot;data source=.;initial catalog=DB2;integrated security=True;MultipleActiveResultSets=True;App=En tityFramework&quot;" providerName="System.Data.EntityClient" />
</connectionStrings>

همین کانکشن را به App.config پروژه1 اضافه کنید. دلیلش هم این هست که اپلیکیشن با اجرای پروژه1 اجرا میشود و در اینصورت App.config پروژه اول برای کانکشن استرینگ ها مورد استفاده قرار میگیرد.

negar.rafie
سه شنبه 22 فروردین 1396, 18:02 عصر
ممنون
حل شد
فایل اجرایی را حذف کردم دوباره ساختم شد