PDA

View Full Version : بدست آوردن ایونت کلیک بر روی CheckBox Column در GridView شرکت DEVEXPRESS

امیر مهرشاد
دوشنبه 14 فروردین 1396, 13:21 عصر
من یک ستون بایند نشده به بانک را در گرید محصول شرکت DX اضافه کردم جهت اینکه کاربر برای هر اقدامی حتما باید تیک انتخاب اون سطر را بزند در غیر اینصورت پیغامی مبنی بر عدم انتخاب ستون مورد نظر نمایش داده شود

متاسفانه نمی توانم به ایونت کلیک این ستون دسترسی پیدا کنم لطفا دوستان راهنمایی کنن واقعا آخر کاری بد جوری گیر کردم

در ایونت gridView1_CellValueChanged هم نشد

با تشکر از همه شما دوستان عزیز

MahmoodM30
سه شنبه 15 فروردین 1396, 00:17 صبح
امروز تو یکی از پروژه هام داشتم دقیقا رو این موضوع کار میکردم و با استفاده از این کد تونستم کارمو راه بندازم درضمن بهتره تو خد سایت DevExpress سرچ کنید یا به راهنمای آنلاین خودش مراجعه کنید

اگه بخوایید روی چک باکس کلیک کردید و تیکشو زدید کدی برای شما اجرا بشه باید توی SelectionChanged کد مورد نظرتون رو بنویسید

ولی اگه برای چک کردن با کلیک روی یک دکمه بخوایید باید از این کد استفاده کنید اگه تیک گزینه ای زده بشه مقدار اون رو میریزه تو ColName ولی اگه تیک هیچ آیتمی انتخاب نشه هیچی نشون نمیده پس اگه خواستید در صورت تیک نخوردن هم پیغامی بده همون ColName رو با شرط if چک کنید ببینید خالی بود پیغام مورد نظر رو نشون بدید

ArrayList rows = new ArrayList();
for (int i = 0; i < gridView1.SelectedRowsCount; i++)
{
if (gridView1.GetSelectedRows()[i] >= 0)
rows.Add(gridView1.GetDataRow(gridView1.GetSelecte dRows()[i]));
}

try
{
for (int i = 0; i < rows.Count; i++)
{
DataRow row = rows[i] as DataRow;
string ColName = row["FName"].ToString();
}
}
catch
{