PDA

View Full Version : سوال: برنامه خود اجرا

HADI-ESF
دوشنبه 21 فروردین 1396, 00:07 صبح
با سلام .
درمورد سوالی که دارم نزدیک 1 ساعتی جست و جو کردم و هرچی مطالب سایت را بررسی کردم به جواب نرسیدم . پس امیدوارم تایپیک تکراری نباشه

میخاستم بدونم که چجوری میشه برنامه ای به زبان سی شارپ نوشت که این برنامه به صورت خود اجرا باشه . یعنی بدون نیاز به کلیک کاربر روی برنامه ، با بالا آمدن ویندوز برنامه ما اجرا بشه یه چیزی شبیه سرویس های ویندوز یا شبیه به کارکرد ویروس ها که بدون نیاز به کلیک کاربر خودشون اجرا میشن وقتی ویندوز بالا میاد

دوستان لطفا اگه جوابی میدید با جزئیات باشه تا بتونم از راهنماییتون استفاده کنم . تشکر

Helpco
دوشنبه 21 فروردین 1396, 04:24 صبح
به این برنامه ها میکن ویندوز سرویس که بعد بالا اومدن ویندوز خود کار کار میکنه
البته بسته به نیاز می تنی ویندوز فرم استفاده کنی

HADI-ESF
دوشنبه 21 فروردین 1396, 06:33 صبح
بله میدونستم از wcf استفاده میشه . ولی یه آموزشش را میخاستم . آموزش ساخت این جور برنامه را . در حد خیلی ساده که بتونم برنامه خودمو ، خود اجرا کنم .
آموزش wcf برای برنامه نویسی وب را پیدا کردم ولی من واسه برنامه ویندوزی میخام .
دوستان کسی نبود از این جامعه بزرگ برنامه نویس کمکی کنه :)

Mag-Mag
دوشنبه 21 فروردین 1396, 08:36 صبح
سلام
شما میتونی یک ویندوز سرویس بنویسی ، که بعد توی سرویس های ویندوز ران میشه ، و با اجرای ویندوز برنامه شما هم اجرا میشه ،
مورد استفاده برای کارهایی که نیازی نیست کاربر از اتفاق اون عملیات مطلع بشه ، فقط براش مهمه که انجام بشه ، مثل ارسال ایمیل های روزانه ،
نمونه ایجاد یک ویندوز سرویس (https://msdn.microsoft.com/en-us/library/zt39148a(v=vs.110).aspx)

یا یک برنامه ویندوز فرم ساده بنویسی و یک shortcut از فایل .exe برنامه رو ، توی استارت اپ ویندوز بزاری ، وقتی اونو توی استارت اپ ادد میکنی ، هر موقع ویندوز بیاد بالا ، برنامه شما هم اجرا میشه
مورد استفاده برای مواقعی که کاربر میخواد ببینه داره چه اتفاقی میوفته ، مثل سیستم های پارکینگ یا سلف و ..
برای این کار هم دستور shell:startup رو توی run بزن و فایل shortcut رو کپی کن توی مسیری که باز میشه