PDA

View Full Version : تغییر فونت richtextbox در هنگام AppendText

windowsyar
سه شنبه 22 فروردین 1396, 22:30 عصر
سلام
عیدتون مبارک
من در این برنامه هر سطر از دیتابیس ام را به عنوان یک خط در richtextbox نمایش داده ام
و آی دی آن سطر دیتابیس را جلوی آن نوشته ام
چطور می توانم این رنگ و فونت این شماره هایی که در عکس می بینید را تغییر دهم
این کد هایم هست :

Rich_matn1.Clear();
SQLiteConnection con = new SQLiteConnection("Data Source=yaMAHDY.sqlite;version=3;");
SQLiteDataAdapter da = new SQLiteDataAdapter("Select id, book, matn1 from ahadith WHERE book ='" + ListBox1.SelectedItem + "' LIMIT 1,100", con);
DataSet dt = new DataSet();
da.Fill(dt);
for (int n = 0; n < dt.Tables[0].Rows.Count; n++)
{
Rich_matn1.AppendText(Convert.ToString(dt.Tables[0].Rows[n]["matn1"]) + " (" + Convert.ToString(dt.Tables[0].Rows[n]["id"]) + ")" + Environment.NewLine);
}
con.Close();

windowsyar
سه شنبه 22 فروردین 1396, 22:52 عصر
این کد را پیدا کردم
ولی از زبان فارسی پشتیبانی نمی کنه

richTextBox1.Rtf = @"{\rtf1\ansi This is in \b bold\b0.}";

ژیار رحیمی
چهارشنبه 23 فروردین 1396, 04:18 صبح
سلام به لینک زیر مراجعه نمایید
http://stackoverflow.com/a/1926822/7325558
اگر رنگ بندی و فرمت خاصی مد نظر نیست از لینک بالا استفاده کن ولی من بجای شما بودم از یه RichTextBox ی استفاده میکردم که از کدهای Html رو ساپورت کنه که کار فرمت بندی و رنگ دادن به بخشی از متن رو راحت تر میکنه

windowsyar
چهارشنبه 23 فروردین 1396, 10:24 صبح
سلام به لینک زیر مراجعه نمایید
http://stackoverflow.com/a/1926822/7325558
اگر رنگ بندی و فرمت خاصی مد نظر نیست از لینک بالا استفاده کن ولی من بجای شما بودم از یه RichTextBox ی استفاده میکردم که از کدهای Html رو ساپورت کنه که کار فرمت بندی و رنگ دادن به بخشی از متن رو راحت تر میکنه
خیلی ممنون سایت مفیدی بود.
درست شد
منظورتون از

یه RichTextBox ی استفاده میکردم که از کدهای Html رو ساپورت کنه که کار فرمت بندی و رنگ دادن به بخشی از متن رو راحت تر میکنه
یعنی چی ؟ یعنی یک کامپوننت ؟ می شود معرفی کنید
در ضمن این ریچ تکس باکس توانایی نمایش متن زیاد (مثل یک کتاب را ندارد) یعنی نمایش میدهد ولی خیلی کند هست
دیتا گرید ویو چند خطی هم که هنگ می کند
از چه چیزی استفاده کنم

ژیار رحیمی
یک شنبه 27 فروردین 1396, 02:07 صبح
RadRichTextBox شرکت Telerik تا اونجایی که من کار کردم و یادمه از تگ های Html برای فرمت دهی را پشتیبانی میکند.