PDA

View Full Version : سوال: جمع ستون ها datagrid براساس یک شرط

gama_slv
پنج شنبه 24 فروردین 1396, 19:35 عصر
144952
برای ذخیره کردن چک بانکی هر چک رو تعریف میکنم و به دیتاگرید میفرستم. هر بانک میتونه چند چک داسته باش.اما برای ذهیعر سازی در دیتا بیس باید جمع چک های هر بانک رو ذخیره کنم. چطوری در دیتا گرید بر اساس id بانک ردیف ها رو جدا کنم بعد جمع بزنم و ذخیره کنم.

danialafshari
پنج شنبه 24 فروردین 1396, 21:26 عصر
با سلام
با T-SQL زیر میتونید مبلغ را جمع بسته و مقادیر جمع شده را نشان دهید

SELECT f.id, f.bankid, f.serial, f.tarikh_sodour, f.tarikh_sarresid, s.TotalQuantity
FROM dbo.Table_1 AS f INNER JOIN
(SELECT bankid, SUM(mablagh) AS TotalQuantity
FROM dbo.Table_1
GROUP BY bankid) AS s ON f.bankid = s.bankid

موفق باشید

gama_slv
پنج شنبه 24 فروردین 1396, 22:26 عصر
درسته ولی این کوئری برای وقتی که بخوایم روی یک جدول select بزنیم.من هنوز داده ها رو ذخیره نکردم. موقع ذخیره کردن میخوام جمع مبلغ چک های یک بانک رو ذخیره کنم.

Mahmoud.Afrad
پنج شنبه 24 فروردین 1396, 23:19 عصر
سوالی که مطرح هست اینه که اصلا چرا باید مجموع رو ذخیره کنید؟

gama_slv
پنج شنبه 24 فروردین 1396, 23:51 عصر
در سند حسابداری باید مجموع رو زد برای هر حساب بانک .اگر مجموع نزنم در سند برای هر چک یک سطر جدا میخوره (حساب بانک و مبلغ چک) .
در فاکتور خرید یا فروش هم همین موضوع هست باید مجموع قیمت کالاهای یک انبار رو بزنم.
مثل اینکه راه حلی نداره بعد از ذخیره کردن برای نشون دادن سند باید select بزنم و بعد جمعش رو نشون بدم.

Mahmoud.Afrad
جمعه 25 فروردین 1396, 05:48 صبح
در سند حسابداری باید مجموع رو زد برای هر حساب بانک .اگر مجموع نزنم در سند برای هر چک یک سطر جدا میخوره (حساب بانک و مبلغ چک) .
در فاکتور خرید یا فروش هم همین موضوع هست باید مجموع قیمت کالاهای یک انبار رو بزنم.
مثل اینکه راه حلی نداره بعد از ذخیره کردن برای نشون دادن سند باید select بزنم و بعد جمعش رو نشون بدم.

راه بد اینه که حلقه بزنید روی سطرهای دیتاگرید و جمع مبلغ هر آیدی رو بدست بیارید و ذخیره کنید.
راه خوب همونی هست که گفتید. هر وقت نیاز داشتید سلکت بزنید و مجموع را بدست بیارید.