PDA

View Full Version : سوال: سوال مبتدیانه در مورد UWP

AliXaXi
سه شنبه 29 فروردین 1396, 02:19 صبح
سلام
من تازه میخوام برنامه نویسی ویندوز فون رو شروع کنم .. کلاً توی برنامه‌نویسی تازه‌کارم .. یه سوال هست که واقعاً حتی برام فارسی توضیح دادنشم سخته .. اما به کمک عکس سعی میکنم منظورمو به شما عزیزان برسونم تا از کمکتون بهره‌مند شم ..
سوالم مربوط میشه به زبان C#‎ و برنامه‌نویسی UWP‌ ..
میخوام بدونم چجوری باید کاری که پایین میگم رو توی UWP به زبان C#‎ انجام بدم .. (درواقع فقط توضیح فارسی میخوام .. یه جورایی میخوام مفهومشو درک کنم)

ببینید مثلاً فرض کنید یه اپلیکیشن هست که توش کاربرا عضو میشن و مطلب میزارن .. (عکس زیر رو میزارم تا شاید بهتر متوجه سوالم بشید)
http://opload.ir/im/12m95/ebe4d3eba11f1.jpg
درواقع فرض کنید اپلیکیشن فقط 2 صفحه داره ..
1 صفحه مربوط به کل مطالبی که کاربرا گذاشتن
1 صفحه مربوط به جزیئات مطلبی که گذاشتن ..

خب میرسیم به جای سخته کار .. که توضیح دادنش برام سخته اما سعی میکنم منظورمو برسونم ..
2 تا صفحه‌ی XAML میسازم تو visual studio .. ظاهر و رنگ‌بندی 2 تا صفحه (قالب) رو مثلاً مثل عکس بالا درست میکنم .. یکیش صفحه‌ی (1) و دومیش صفحه‌ی (2)
حالا میخوام بدونم چجوری امکان داره که مثلاً وقتی رو موضوع محمد کلیک کردم، همون قالب صفحه‌ی 2 بیاد اما محتویاتش فرق کنه؟ (محتویاتی باشه که محمد وارد اپلیکیش کرده ـ در واقع تو sql ذخیره شده)
و همینطور مثلاً رو موضوع رضا کلیک کردم، صفحه‌ی شماره 2 بیاد (از نظر قالب) اما محتویاتش مثل بالا نباشه .. چیزی باشه که رضا وارد کرده تو اپلیکیشن ..

نمیدونم چجوری بیان کنم ..
درواقع فقط 2 تا صفحه داریم .. فقط 2 تا .. (صفحه‌ی 1 و 2)
اما میخوام داینامیک باشن ..

در واقع مثل همین انجمن ..
100 تا تاپیک هست .. که از نظر شکل و شمایش و قالب و رنگ بندی مثل هم هستند .. اما موضوع و اسم نویسنده و مطالب درونیشون با هم فرق داره .. و به طور اتوماتیک هر تاپیک یه شماره‌ی ID داره ..

میخوام بدونم چجوری و با چه ساختاری باید همچین کاری کنم؟ یعنی کجا باید دنبال آموزشش باشم .. چی باید سرچ کنم تو نت که برام بیاره .. سَمپل کُدی چیزی ..

امیدوارم متوجه منظورم شده باشید ..
ممنون

hamid_hr
سه شنبه 29 فروردین 1396, 15:52 عصر
ببینین شما باید برای صفحه 2 یک راه حل پیدا کنید که یک ای دی رو بگیره و پست های مربوط به این ای دی رو نمایش بده.
در صفحه یک هم وفتی یک تاپیک انتخاب شد باید ای دی اون مثلا حمید رو بگیرید و به صفحه 2 پاس بدین.
به همین راحتی
این توضیح ساده ی فارسیش بود فقط

AliXaXi
سه شنبه 29 فروردین 1396, 18:03 عصر
ببینین شما باید برای صفحه 2 یک راه حل پیدا کنید که یک ای دی رو بگیره و پست های مربوط به این ای دی رو نمایش بده.
در صفحه یک هم وفتی یک تاپیک انتخاب شد باید ای دی اون مثلا حمید رو بگیرید و به صفحه 2 پاس بدین.
به همین راحتی
این توضیح ساده ی فارسیش بود فقط
ممنون از راهنماییتون ..

منظورتون از ID چیه؟ یعنی از SQL اون ID رو بگیره و نمایش بده؟
میشه لطف کنید بگید چی توی گوگل سرچ کنم که یه سمپل کد یا برنامه‌ای که شما میگید رو پیدا کنم؟ حتی اگه آموزشه این کار هم باشه که ممنون میشم ..

بسیار ممنون