PDA

View Full Version : سوال: تغییر گرید ویو بعداز به روز رسانی اطلاعات

nima_8m
سه شنبه 29 فروردین 1396, 16:20 عصر
سلام
یه گرید ویو که داره اطلاعات رو نشون میده بعد از اینکه اطلاعات به روز میشه تغییر میکنه و فیلد های دیتابیس رو نشون میده
144993
وقتی اطلاعات به روز میشه
144994
دلیلش چیه لطفاً راهنمایی کنید متشکرم

mmbguide
سه شنبه 29 فروردین 1396, 19:30 عصر
اگر امکانش هست سورس قرار بدید

nima_8m
چهارشنبه 30 فروردین 1396, 00:16 صبح
بفرمایید کد کدوم قسمت رو میخواید

hamidrezax1
چهارشنبه 30 فروردین 1396, 05:09 صبح
احتمالا در قسمت اول شما هدر ها رو براش مشخص کردین اما در قسمتی که دوباره از دیتابیس اومدین اطلاعات فراخونی کنید این تکه کد رو فراموش کردین.پیشنهاد میکنم چون دارین کد رو فراخونی میکنید نحوه فراخونی از دیتا ست انجام بدین و گرید رو با دیتا ست پر کنین

nima_8m
شنبه 02 اردیبهشت 1396, 14:06 عصر
من دوتا عین همین گرید رو دارم با کدهای مشابه به روز میکنم و هیچ مشکلی ندارم نمیدونم چرا این یکی این مدلی میشه
دوستان کسی چیزی به ذهنش میرسه

nima_8m
شنبه 02 اردیبهشت 1396, 14:19 عصر
کد فراخوانی:

Sub seke_()
con = New OleDbConnection("provider=microsoft.jet.oledb.4.0 ; data source=" & Application.StartupPath() & "\db.mdb")
con.Open()
Dim da As New OleDbDataAdapter("select * from t2 order by id asc ", con)
Dim ds As New DataSet
Dim ds_seke As New DataSet
da.Fill(ds, "t2")
DataGridView2.DataSource = ds
DataGridView2.DataMember = "t2"
End Sub

کد به روز رسانی دیتابیس:

Private Sub btn_seke_edit_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles btn_seke_edit.Click
Dim updateSql As String
If txt_seke.Text = Nothing Then
MessageBox.Show("موردی برای به روز رسانی انتخاب نشده", "اطلاعات سکه", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information)
txt_seke.Focus()
Exit Sub
Else
End If
updateSql = "update t2 set seke='" + txt_seke.Text + "',seke_b='" + txt_seke_b.Text + "',seke_s='" + txt_seke_s.Text + "'where val(id)='" + lblseke_id.Text + "'"
con = New OleDbConnection("provider=microsoft.jet.oledb.4.0 ; data source=" & Application.StartupPath() & "\db.mdb")
cmdSelect = New OleDbCommand(updateSql, con)
con.Open()
cmdSelect.ExecuteNonQuery()
con.Close()
MessageBox.Show("بروزرسانی قیمت سکه با موفقیت انجام شد", _
"بروزرسانی قیمت سکه", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information)
frm_list.lbl_seke_rep.Visible = True
frm_list.lbl_seke_rep.Text = "لیست قیمتها به روز شد"
txt_seke.Text = Nothing
txt_seke_b.Text = Nothing
txt_seke_s.Text = Nothing
con.Open()
Dim da As New OleDbDataAdapter("select id as 'شماره',seke as 'نوع سکه',seke_b as 'قیمت خرید',seke_s as 'قیمت فروش' from t2 where seke = '" + txt_seke.Text + "' and seke_b = '" + txt_seke_b.Text + "' and seke_s = '" + txt_seke_s.Text + "'", con)
Dim ds As New DataSet
da.Fill(ds, "t2")
DataGridView2.DataSource = ds
DataGridView2.DataMember = "t2"
Call seke_()
End Sub

mmbguide
شنبه 02 اردیبهشت 1396, 18:06 عصر
کد فراخوانی کننده که ستون هارو به فارسی تعریف نمیکنه ولی در DGV نام ستون فارسیه ولی در کدهای برزورسانی نام ستون ها رو هم تعریف کردی ولی DGV اسامی فیلدهای جدول رو نشون میده؟

پیشنهاد میکنم برای فراخوانی اطلاعات یک روال تعریف کن که بعد از دریافت اطلاعات، HeaderText مربوط به DGV رو اونجا اصلاح کن و نیازی نیست که یک بار برای فراخوانی اولیه و دوباره برای نمایش داده بعد از بروزرسانی کدهای تکراری بنویسی. اینجوری خیالت راحت که نمایش اطلاعات از یک روال مشخص با تنظیمات مورد نظر اتفاق می یوفته.

nima_8m
یک شنبه 03 اردیبهشت 1396, 00:57 صبح
اواین برنامه کاربردی من هستش و مطمئناً خالی از ایراد نی ولی مجبور شدم گرید 3 رو حذف کنم چون اشکالش و پیدا نکردم چرا دوتای دیگه بی هیچ مشکلی کار میکنن اما این نه

به هر حال متشکرم

mmbguide
یک شنبه 03 اردیبهشت 1396, 08:22 صبح
بعد از بارگذاری اطلاعات با دستور DGV.Columns.Item(ColumnIndex).HeaderText = "New Text" عنوان ستونها رو تغییر بده

hrj1981
دوشنبه 04 اردیبهشت 1396, 07:38 صبح
با درود
لطفا به خط 4 کد اول و خط 24 کد دوم توجه کن ، در اولی شما کل فیلدها را بدون نام مستعار واکشی کردید و در کد دوم با نام مستعار ، همین دلیل تغییر نوع نمایشه

nima_8m
شنبه 09 اردیبهشت 1396, 14:27 عصر
با درود
لطفا به خط 4 کد اول و خط 24 کد دوم توجه کن ، در اولی شما کل فیلدها را بدون نام مستعار واکشی کردید و در کد دوم با نام مستعار ، همین دلیل تغییر نوع نمایشه

کد ها رو جابجا کردم ولی کلاً ارتباط فطع شد

mmbguide
شنبه 09 اردیبهشت 1396, 15:40 عصر
شما همون کاری رو که گفتم انجام بده ببین درست میشه یا خیر. البته سوء تفاهم نشه منظورم این نیست که روش من درسته ولی راحت تره. ابتدا داده ها رو در DGV بارگذاری کن و در ادامه نام ستون رو تغییر بده و از هرجای برنام که خواستی عملیات بارگذاری اطلاعات رو انجام بدی فقط کافیه اون روال رو فراخوانی کنی.

nima_8m
سه شنبه 12 اردیبهشت 1396, 00:50 صبح
شما همون کاری رو که گفتم انجام بده ببین درست میشه یا خیر. البته سوء تفاهم نشه منظورم این نیست که روش من درسته ولی راحت تره. ابتدا داده ها رو در DGV بارگذاری کن و در ادامه نام ستون رو تغییر بده و از هرجای برنام که خواستی عملیات بارگذاری اطلاعات رو انجام بدی فقط کافیه اون روال رو فراخوانی کنی.

براتون ایمیل کردم

mmbguide
سه شنبه 12 اردیبهشت 1396, 02:37 صبح
برنامه رو دیدم. داره درست کار میکنه. عنوان ستون ها بهم نخورد!!!

nima_8m
سه شنبه 12 اردیبهشت 1396, 10:50 صبح
برنامه رو دیدم. داره درست کار میکنه. عنوان ستون ها بهم نخورد!!!
لطفا تب سکه رو نگاه کنید
البته 8 پست بالاتر تو فراخونی خط چار رو با 24 عوض کردم که بهم خورده

mmbguide
سه شنبه 12 اردیبهشت 1396, 15:50 عصر
در تب سکه از صفحه اصلی یک سکه اضافه کردم و در فرم گزارش که تب سکه داشت همه چیز درست بود و بعد از اون مجددا همون سکه ای را که اضافه کرده بودم رو مبلغش رو اصلاح کردم و مجددا فرم گزارش رو باز کردم و در تب سکه یک پیغام قرمز رنگ بود که نوشته "اطلاعات بروز رسانی شده" و وقتی روی دکمه "بروز رسانی" کلیک کردم مبلغ جدید رو در لیست دیدم و همه چیز درست بود. چیزی بهم نریخته بود (مطابق نمونه فایلی که ارسال کرده بودید).