PDA

View Full Version : سوال: پیاده سازی سیستم اتوماسیون اداری آفلاین ( تحت شبکه )

barman.ar16
چهارشنبه 30 فروردین 1396, 11:09 صبح
سلام و درود به همه اساتید بزرگوار

بنده یک سوال دارم اون هم اینکه اجرای یک سیستم اتوماسیون اداری تحت شبکه و کاملا افلاین نیازمند چه برنامه هایی هست

من با سی شارپ کار کردم و تابحال چندین نرم افزار از امور حسابداری گرفته تا ... نوشتم که توی همگی به دلیل درخواست کاربران از پایگاه sqlite استفاده کرذم در واقع نحوه کار با پایگاه و کار کشیدن از سی شارپ را بلدم و به اصطلاح تابحال گلیمم رو از آب بیرون کشیدم

حالا شرایطی پیش اومده که باید یک اتوماسیون اداری تحت شبکه و کاملا افلاین برای اداره مون که نهایتا از 20 سیستم تشکیل میشه بنویسم

سوالم اینه که برای اجرای این طور برنامه هایی به چه نرم افزارهایی نیاز دارم

به طور مثال ما میایم برای هر فرد یک کارتابل درست می کنیم و حالا وقتی یک نامه براش ارسال میشه با چه متدی باید بهش خبر بدیم که نامه جدید اومده و از این جور مسائل

یک سوال دیگه هم اینکه به دلایلی باز هم میخوام از sqlite استفاده کنم و قبلا هم اینکار را بارها انجام دادم و برای اینکه برنامه رو بین چند تا سیستم به اشتراک بزارم میومدم برنامه رو یک سیستم نصب میکردم و بعد کل پوشه برنامه رو به اشتراک میذاشتم و درون سیستم های دیگه فایل اجرایی رو مینداختم روی دسکتاپ شون

نمیدونم اینکار اصولی هست یا نه ( درواقع من میام فایل sqlite رو میگذارم درون یک پوشه کنار برنامه و اون رو فراخوانی می کنم حالا برای اتوماسیون اداری باید چکار کرد به نظرتون )

ببخشید اگر سوالاتم ابتدایی هست ... چون واقعا ذهنیتی از نحوه اجرایی یه اینطور سیستمی رو ندارم دروافع از نزدیک با اتوماسیون ها کار کردم ولی اینکه از چه متدی برای اینکار استفاده می کنن رو نمیدونم به طور مثال اینکه بیام برای هر فرد که میخوام کارتابل براش درست کنیم یک جدول درون پایگاه درست کنیم یا به نحوی دیگه ای باید کار بشه رو نمیدونم

لطفا اساید هر کس نکته ای رو میتونه بگه تا به بنده کمک بشه دریغ نکنه

با عرض پوزش بابت طولانی شدن سوال ... ممنون و سپاسگزارم

ali_md110
چهارشنبه 30 فروردین 1396, 12:31 عصر
سلام
به نظر من بهترین گزینه شما asp.net mvc هست نسخه جدید به core مشهوره

aliramazani
چهارشنبه 30 فروردین 1396, 22:37 عصر
شما باید دیتابیست روی سرور نصب بشه
برنامت باید به صورت سوکت و شبکه نوشته بشه
در مورد نوع کار اتوماسیون اداری باید نحوه انجام کار در این روش روی کاغذ را درک کنی اونوقت خود به خود می فهمی باید چیکار کنی

ebrahim.rayatparvar
پنج شنبه 31 فروردین 1396, 09:11 صبح
ببنید دوستان پیشنهاد خوبی دادن. فقط اگه وب هم کار کردین بخوص mvc که دوست عزیزمون گفتن بهتره که با اون بزنید ولی نه اگر فقط #C کار کردین بازم مشکلی نیست شما برای بخش دیتا بیس با sql server کار کنید و برای مشتری sql server رو روی سرورش نصب کنید و به جای آدرس سرور در کانکشن استرینگ ip سرور رو بدین. البته به این نکته هم توجه کنید که شبکه باشید حتما که اگه اداره جایی باشن عموما شبکه هستن و مشکلی براتون پیش نمیاد.

حسین.کاظمی
یک شنبه 03 اردیبهشت 1396, 18:37 عصر
سلام دوست عزیز
اگر امکانش هست در مورد جمله ایی که فرمودید اتوماسیون آفلاین بیشتر توضیح بدید و اینکه دقیقا میخایید چه کاری را انجام بدید(روال کار را توضیح بدید) تا بتونم راهنمایتون کنم....چون خودم برای شرکتمون یک اتوماسیون ساختم دقیقا کار شما را انجام دادم کل برنامه بروی share folder است ؛
عکس زیر نمونه ای از اتوماسیونم است(پروژه وینذوز فرم)

فقط شرمنده بنا بدلایلی سمت و ها و عکس ها را شطرنجی کردم

145028

اگر منظورت این مدلی بگو تا راهنماییت کنم:لبخند:

lvl3hdi
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396, 15:45 عصر
سلام دوست عزیز
اگر امکانش هست در مورد جمله ایی که فرمودید اتوماسیون آفلاین بیشتر توضیح بدید و اینکه دقیقا میخایید چه کاری را انجام بدید(روال کار را توضیح بدید) تا بتونم راهنمایتون کنم....چون خودم برای شرکتمون یک اتوماسیون ساختم دقیقا کار شما را انجام دادم کل برنامه بروی share folder است ؛
عکس زیر نمونه ای از اتوماسیونم است(پروژه وینذوز فرم)

فقط شرمنده بنا بدلایلی سمت و ها و عکس ها را شطرنجی کردم

145028

اگر منظورت این مدلی بگو تا راهنماییت کنم:لبخند:

طراحیتون عالیه :تشویق:

میشه درباره ادرس دهی پایگاه داده (کانکشن استرینگ) هم توضیح بدین ؟
فرض بر اینکه دیتابیس روی سرور قرار داره و ما روی کلاینت ها می خوایم ازش استفاده کنیم
اس کیو ال روی کلاینت نصب میشه و نحوه ادرس دهیش ؟ (اگه فایل اموزشی یا فیلمی در این باره دارین ممنون میشم)

ببخشین سوالم رو اینجا طرح کردم
فک کنم مشکل دوستمونم باشه

حسین.کاظمی
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396, 17:09 عصر
طراحیتون عالیه :تشویق:

خواهش می کنم دوست عزیز؛بقیه فرم هامم اینجاست (http://barnamenevis.org/showthread.php?494116-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%DB%8C-UserInterface&p=2365151&viewfull=1#post2365151)اگه دوست داشتی دیدن کن

shahryari
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1396, 12:18 عصر
سلام
برای شبکه کردن بهتره از بانکهای مبنتی بر سرور (MysqlServer یا SQLServer) استفاده کنید،