PDA

View Full Version : کار بار کامپوننت devexpress scheduler

mostafapro
سه شنبه 05 اردیبهشت 1396, 20:14 عصر
سلام خدمت اساتید.دوستان کسی با کامپوننت devexpress scheduler کار کرده؟آیا سورسی براش دارین؟چطوری میشه فارسیش کرد و مناسبتهای تقویم رو بهش اضافه کرد؟

ebrahim.rayatparvar
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1396, 14:22 عصر
برای فارسی کردن اصولی اینه که سورسش رو پیدا کنی و کد های فارسی کردن تقویم رو بهش اضافه کنی. و راه حل غیر اصولیش اینه که با رویداد های drwaing , costomize که در قسمت ریداد هستند کار کنی که هر 2 این مورد خیلی سخته.

barnamenevisjavan
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1396, 22:15 عصر
برای فارسی کردن اصولی اینه که سورسش رو پیدا کنی و کد های فارسی کردن تقویم رو بهش اضافه کنی. و راه حل غیر اصولیش اینه که با رویداد های drwaing , costomize که در قسمت ریداد هستند کار کنی که هر 2 این مورد خیلی سخته.
از خود سایت devexpress فایل های لوکالیزیشن فارسی رو دانلود کنید و طبق دستورالعمل استفاده کنید تا فارسی بشه، مورد دوم وقتی کنترل شدول رو روی فرم میزارید از اسمارت تگ یه گزینه داره برای اتصال به دیتابیس که خودش یه اسکریپت تولید دیتابیس اماده بهتون تحویل میده کافیه توی sql اجراش کنید و توسط دیتاسورسش به یکدیگر متصل کنید.اینجوری تقویمتون بصورت خودکار قابلیت ثبت و ویرایش و حذف و... رو هم داره

mostafapro
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1396, 13:23 عصر
والا من فایل localization رو بهش اضافه کردم ولی نشد؟شما تا حالا این کارو انجام دادی؟

ebrahim.rayatparvar
شنبه 09 اردیبهشت 1396, 09:56 صبح
لوکالیزیشن ربطی به فارسی شدن تقویم و این چیزا نداره مثلا شما همین زمان بند Devexpress رو که میبینی این متن های بالا شنبه یکشنبه .... رو فارسی میکنه نه اینکه تقویم رو فارسی کنه تقویم همون میلادی هست. یا گرید زمانی گروپ بندی رو نمایش میده میگه ستونی رو بگیر درگ دراپ بکنید اینجا اینا رو فارسی میکنه مفهوم میلادی بودن تقویم در تمام کنترل ها به جای خودش باز محفوظه برای همین میگم باید یا سورس تغییر داد یا با event ها تغییر بدی.

آموزش لوکالیزیشن (http://nikamooz.com/persian-text-component-controls-devexpress/)

mostafapro
شنبه 09 اردیبهشت 1396, 18:13 عصر
اره متوجه توضيحاتت هستم.اولين مشكل من اينه كه متنش رو فارسي كنم.كه البته فكر كنم با لوكاليزيشن بشه.مشكل دومم شمسي كردن تاريخ هاست كه نميدونم چطوري بايد انجامش بدم.اتفاقا اين لينكي رو كه گفتي قبلا سر زدم.همه متن هاشو فارسي نميكنه.فكر كنم مجبورم از satelite resources استفاده كنم