PDA

View Full Version : سوال: Xampp در همه جا :(

AliShini
شنبه 09 اردیبهشت 1396, 12:29 عصر
سلام . شاید اسم تاپیک رو خوب انتخاب نکرده باشم ولی خوب زیاد مهم نیس سریع میرم سر اصل مطلب .
راستش من سوالی که دارم اینه که چطوری هاست محلی خودم رو که آدرسش http://localhost هستش رو علاوه بر مرورگر ها در همه برنامه های ویندوز و یا حتی مرورگر گوشی اندرویدی که از طریق وای فای به کامپیوتر وصل شده هم قابل دسترسی کنم :متفکر: واضح تر بگم من در اصل برنامه نویس اندروید ام (B4A) و برای اینکه از b4a به php ارتباط برقرار کنم نیاز به یه هاست داشتم که هاست محلی رو برای تست انتخاب کردم . الان من از یه شبیه ساز اندروید به اسم NOX استفاده میکنم ولی متاسفانه این شبیه ساز اصلا به هاست محلی که توسط XAMPP ساخته شده واکنشی نشون نمیده و شناساییش نمیکنه :( قبلا که ویندوز کامپیوترم 7 بود هیچ مشکلی نبود و همه این ها ممکن بود ولی از وقتی ویندوز 10 نصب کردم اینطوری شده و الان هم زیاد با تنظیمات زمپ آشنایی ندارم . لطفا کمک :ناراحت:

مهرداد سیف زاده
شنبه 09 اردیبهشت 1396, 23:07 عصر
localhost یا همون آدرس نام برای آی پی 127.0.0.1 هست
صرفا روی route سیستم شما تعریف شده. جز این که توی route سیستم‌های دیگه هم این کانفیگ رو اعمال کنید که توصیه نمیشه. یعنی بله کانفیگی که شما میخواید قابل انجام ولی غیر منطقی هست
شما وقتی وب سرور رو روی سیستم خودتون نصب میکنید بصورت پیش فرض روی تمام ip های سیستم شما شروع به سرویس میکنه. برای صحت این کار در هنگام فعال بودن وب سرویس(xamp) دستور زیر رو در cmd بنویسید
netstat -an
خروجی رو در خط های اول بدنبال LISTEN و پورت 80 بگردید. که برای آدرس ip نوشته شده 0.0.0.0:80 یعنی برای تمام آدرسها
اگر شما از مودم وای فای خونگی برای اتصال سیستم ها به هم استفاده میکنید که خوب چه بهتر. تمام device ها دارن به کمک dhcp از مودم ip میگیرن. و این یعنی ارتباط تمام دستگاه‌ها با هم دیگه. چون رنج ip تمام اون ها یکی هست.
در ویندوز بر روی کارت شبکه‌ای که از ظریق اون به مدم وصل هست کلیک راست کنید و در قسمت Status آدرس ip گرفته شده رو میبینید. که بصورت پیش فرض مودم‌ها بر روی رنج 192.168.1.x تعریف شدن. و ip مودم میتونه باشه 192.168.1.1 و حال به شما ip داده باشه 192.168.1.2 و گوشی شما آدرس 192.168.1.3 که با این حساب اگر شما در مرورگر خودتون بجای localhost آدرس ip گرفته شده از مودم رو تایپ کنید، وب سرور شما جواب خواهد داد.
همین آدرس رو در مرورگر گوشی هم بزنید باید وب سرور سیستم شما جواب بده
در آخر در تمام این مراحل فایروال ویندوز و تمام آنتی ویروسها رو غیر فعال کنید.