PDA

View Full Version : جابه جا شدن داده ها در اکسل زمانی که از sort استفاده میکنم

hashtgerd2
یک شنبه 10 اردیبهشت 1396, 15:58 عصر
من در سیستم به عنوان مثال دو مدرسه دارم با مشخصات درس
وقتی خروجی میگیرم یه فایل اکسل میده بهم که اطلاعات هر رکورد درست و مطابق سیستم هست
اما وقتی چندبار که داده هارو سورت میکنم یا کم و زیاد میکنم (رکوردها) میبینم که چند فیلد از هر رکورد جابه جا شده
مثلا این رکورد اولش در اکسل درست هست
مدرسه عابدمسرورخواه
اما بعد از چندبار استفاده از expand the selection در سورت کردن داده ها نمیدونم چرا داده هایم جابه جا میشود
مثلا تلفن و آدرس این مدرسه با یه مدرسه دیگر جابه جا میشود
مثلا الان مدرسه عابدمسرورخواه بعضی دادهایش مثل شهرستان و تلفن و آدرس با یه مدرسه دیگر جابه جا شده است
145094

درحالی که ادرس و تلفنی که الان برای مدرسه عابدمسرورخواه نمایش داده شده مربوط به یک مدرسه دیگر است
145095

hashtgerd2
یک شنبه 10 اردیبهشت 1396, 15:59 عصر
من دقیقاً منطور برنامه اکسل از expand the selection و continue with the current selection رو نمیدونم فرق شون چیه

hashtgerd2
یک شنبه 10 اردیبهشت 1396, 16:01 عصر
الان تو تصاویر بالا آدرس مدرسه عابدمسرورخواه تو مدرسه شهید حمزه افتاده
جالب تر اینکه آدرس مدرسه شهید حمزه تو مدرسه عابد مسوررخواه نیست توی یه مدرسه دیگه افتاده

mazoolagh
سه شنبه 12 اردیبهشت 1396, 09:45 صبح
من دقیقاً منطور برنامه اکسل از expand the selection و continue with the current selection رو نمیدونم فرق شون چیه

خب اکسل با اکسس خیلی تفاوت داره!
برای سورت کردن اگر expand the selection رو انتخاب نکنین همین میشه که دیدین

بهتره custom sort رو انتخاب کنین

hashtgerd2
یک شنبه 17 اردیبهشت 1396, 13:49 عصر
منم از custom sort استفاده میکنم دیگه.
دوتا گزینه میاره یکی expand the selection و continue with the current selection

continue with the current selection این چیه دقیقاً تفاوتش با expand چیه

mazoolagh
دوشنبه 18 اردیبهشت 1396, 10:16 صبح
تفاوتش در همون expand هست یعنی محدوده sort رو از فقط یک ستون به ستونهای مجاور هم گسترش میده

در نظر داشته باشین که در اکسل ما با سلول سروکار داریم نه فیلد یا رکورد. به همین خاطر sort میتونه فقط روی یک محدوده از سلول ها انجام بشه در حالی که بقیه دست نخورده باقی میمونن.
برای اینکه نتیجه سورت اونی که مورد نظرتون هست باشه باید کل برگه رو select و بعد custom sort کنین