PDA

View Full Version : یک سوال داشتم در مورد اندروئیدلطفا کمک کنید

boot man
دوشنبه 11 اردیبهشت 1396, 03:39 صبح
سلام
یک سوال داشتم در مورد اندروئید
من میخوام اپ بنویسم برای اندروئید php کار کردم جیکوری و جاوا اسکریپت هم در حد متوسط به بالا بلد هستم
میخواستم بدونم با C#‎ شروع کنم یا جاوا؟ (البته این سوال تکراریه اما علم در حال تغییره و هدف و دانش من هم متفاوته من همه جوابهای اینگونه تاپیک ها رو خوندم)
من نمیخوام برم سریع اپ بنویسم بفروشم میخوام یاد بگیرم بعدا ایده های خودم رو اجرا کنم
بنظرتون با زامارین سی شارپ شروع کنم یا برم جاوا بخونم و بعد برم سمت اندروئید اگر نیاز هست جاوا بخونم چه سر فصل هائی لازمه j2se و j2ee هم باید یاد بگیرم؟
پیشنهادی ندارید جاوا رو تحت چه کتابخونه ای شروع کنم؟
ممنون
البته این رو هم بگم میخوام دی کد نشه + بتونم راحت روی ios و دسکتاپ هم کانورتش کنم بدون سختی
لطفا اگر بزرگواری میکنید و پاسخ میدین یم مختصر هم بگید راهش چیه اگر سی شارپ هست بفرمائید اگر جاوا هست هم بفرمائید
ممنون از اینکه اندوخته های گران بهاتون رو به اشتراک میگذارید

#root#
دوشنبه 11 اردیبهشت 1396, 12:22 عصر
اندروئید

اندروید :چشمک:

میخواستم بدونم با C#‎‎ شروع کنم یا جاوا؟ (البته این سوال تکراریه اما علم در حال تغییره و هدف و دانش من هم متفاوته من همه جوابهای اینگونه تاپیک ها رو خوندم)
من نمیخوام برم سریع اپ بنویسم بفروشم میخوام یاد بگیرم بعدا ایده های خودم رو اجرا کنم
اگر هدف فقط اندروید هست جاوا، اگر هدف برنامه چند سکویی هست باید سراغ موارد دیگه برید،
همچنین توی اغلب آگهی ها برنامه نویس اندروید و iOS بصورت مجزا مورد تقاضا هستند.

اگر نیاز هست جاوا بخونم چه سر فصل هائی لازمه j2se و j2ee هم باید یاد بگیرم؟

Java SE ، اون هم نه همه سرفصل هاش، مثلا Swing کاربردی نداره تو اندروید، مواردی که به نظرم نیازه: یه سری مباحث اولیه هست که تو هر زبانی مشترکه (متغیر تا حلقه و ...)، مباحث شی گرایی، الگوهای طراحی، مباحث مربوط به Concurrency

اگر خواستید بروز تر و حرفی ای تر هم باشید مباحثی مثل ReactiveProgramming و DependencyInjection و معماری هایی چون MVP و MVVM هم میتونه جزو مواردی باشه که باید یادبگیرید، که خود اینا در کل برنامه شما رو تست پذیر تر میکنن.

پیشنهادی ندارید جاوا رو تحت چه کتابخونه ای شروع کنم؟

متوجه منظورتون نشدم.

البته این رو هم بگم میخوام دی کد نشه
نمیشه که نشه، ولی میتونه سخت بشه. باید راجبش تحقیق کنید.

بتونم راحت روی ios و دسکتاپ هم کانورتش کنم بدون سختی
هم خدا هم خرما نمیشه، در این صورت بجای جاوا باید سمت همون Xamarin یا ReactNative برین (البته نمیدونم دسکتاپ رو هم پشتیبانی میکنن یا نه ولی QT هر سه رو پشتیبانی میکنه).

تجربه بنده در این حد بود، شاید دوستان دیگه مفصل‌تر راهنمایی کنن.