PDA

View Full Version : اتصال textbox به جدول پایگاه sql

mbaneshi
سه شنبه 12 اردیبهشت 1396, 11:58 صبح
سلام خدمت دوستان.
من توی برنامه ای که نوشتم و به پایگاه sqlexpress متصل شده، یه تکست باکس و یه لیبل گذاشتم. می خوام تکست باکس رو به جدول employee متصلش کنم تا همزمان با تایپ کد پرسنلی شخص بلافاصله نام شخص توی لیبل ظاهر بشه.
توی اینترنت هم زیاد گشتم ولی راه حلشو پیدا نکردم.
محتاج راهنمایی دوستان هستم.

رامین مرادی
سه شنبه 12 اردیبهشت 1396, 12:53 عصر
نحوه اتصالتون چجوریه ؟ با ado یا لینک یا انتیتی . میتونید تو رویداد تکست چنج بنویسید تا حین تایپ سرچ هم انجام بشه

mbaneshi
سه شنبه 12 اردیبهشت 1396, 23:02 عصر
سلام

کانکشن استرینگ من اینه. اتصال هم برقرار میشه و کارای دیگه می تونم انجام بدم.
SqlConnection con = new SqlConnection( string.Format( "Server=.\\SQLEXPRESS; Database=" + textBox1.Text + "" + txtschoolcode.Text + "; trusted_Connection=true;"));
ولی نمیدونم تو رویداد text change چی بنویسم!

رامین مرادی
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396, 09:30 صبح
DataTable Dt = new DataTable();
string sql="select Name from employee where Id="+ codepersonnel;
SqlDataAdapter Da = new SqlDataAdapter(sql,con);
Dt.Clear();
Da.Fill(Dt);
if(Dt.rowscount>0) { txtName.text= dt.rows[0]["Name"].ToString(); }

mmbguide
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396, 18:13 عصر
اگر تعداد ارقام کد پرسنلی ثابت هستش نیازی نیست به ازاء هر عددی که تایپ میکنی به دنبال اطلاعات بگردی. در رویداد textChange بررسی کن که اگر تعداد ارقام به عنوان مثال 5 شد یک تابع یا روال که کارش جستجوی شماره پرسنلی بصورت حلقه در بین ردیف های DataTable هستش فراخوانی بشه و یا اینکه یه دستور SQL اجرا بشه و به دنبال رکوردی به شماره مورد نظر بگرده.

اگر اطلاعاتی پیدا شد مقدار Count متغیر DataTable بزرگتر از 0 خواهد بود و در غیراینصورت 0 است. در صورتی که مقدار Count بزرگتر از 0 بود میتونی به اطلاعات ستون مورد نظر دسترسی داشته باشی: DataTable.Rows(0).Item(3).Tostring

mbaneshi
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1396, 12:33 عصر
سپاس از توجه شما
این رویداد رو بنده می خوام روی تعداد بیشتری فیلد اعمال کنم که داده های جدولش ارقام ثابتی ندارن. از یک رقمی هست به بالا.

رامین مرادی
یک شنبه 17 اردیبهشت 1396, 10:42 صبح
مشکلی نیست هر تعداد ستون هم باشه جوابگو هست