PDA

View Full Version : سوال: ساخت درگاه واسطه

hossein1377
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396, 09:52 صبح
سلام دوستان خسته نباشید
یه سوال دارم اگه بخوایم یه درگاه واسطه مثل زرین پال پی لاین و... چیکار باید کنیم
منظورم اینه که یه دید کلی اگه میشه به من بگید اینکه دیدم بعضی جا ها اسکریپتش را می فروشند می خواستم ببینم این اسکریپت کلا چیکار می کنه، زمان پرداخت ایا به api بانک ها وصل میشه؟
ممنون میشم اگه بگید. من برنامه نویس php هستم و به احتمال زیاد با یه عده دیگه می تونیم بسازیم ولی خب دقیقا نمی دونیم از کجا شروع کنیم اسکریپتی که بسازیم در کل چجوری پرداخت را انجام میده

amirhossein.sh
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396, 12:43 عصر
درگاه های واسط داخل سایت خودشون یه قسمت دارن که به طور کامل راجب اتصال به درگاه خودشون صحبت کردن معمولا عنوان صفحه یه چیزی شبیه به راهنمای وب مستر هست .
برای نمونه این لینک : http://dargahbank.ir/api-guide

hossein1377
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396, 17:56 عصر
خیلی ممنون
ولی من هنوز من می خوام بدونم چجوری کار میکنه منظورم اینه که بعد از گرفتن شماره کارت و رمز دوم و موارد دیگر به کجا باید ارسال کرد

amirhossein.sh
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396, 22:19 عصر
با یه مثال ساده میتونم این مسئله رو برات حل کنم ، فرض کن تو یه سایت برای فروش کتاب الکترونیکی داری یه کاربری به اسم مازیار دوست داره کتاب ABC رو از سایت بخره ، میاد جزئیاتو میبینه و دکمه پرداخت رو میزنه وارد یه صفحه میشه و یه فرمی رو پر میکنه که اون فرم شامل اسم و فامیل و تلفن همراه هست نتیجه این فرم توسط کد هایی که شما نوشتی به یه لینک (این لینک توسط خود درگاه واسط مشخص میشه و داخل آموزش وب سرویس گفته میشه چه لینکی هست) فرستاده میشه و اون لینک در صورت معتبر بودن مقادیر وارد شده یه کدی (مثلا 786868) برمیگردونه حالا شما باید بیای بگی اگه کد از طرف اون لینک به من برگردونده شد کاربرو بفرست داخل یه لینک جدید ، این لینک جدید دقیقا همون سایت بانک هست که باید شماره کارت و رمز دوم و... داخل وارد کرد ، حالا میپرسی اون کدی که اومده بود پس به چ دردمون خورد؟ این کد در واقع برای خرید کاربر تولید شده بود و توسط این کد به سایت بانک فرستاده میشه تا در آخر که پرداخت انجام شد بشه از دوباره توسط همین کد قضیه رو پیگیری کرد که آیا کاربر پرداختو با موفقیت انجام داده یا نه ! که اگه با موفقیت انجام داده شده بود لینک کتابو بهش تحویل میدی

متاسفانه من سطح دانش شما از php و اصطلاحات رایجو نمیدونم وگرنه میتونستم تخصصی تر توضیح بدم بازم اگه سوالی هست در خدمتم.

البته توجه کن اون قسمتی که داری مشخصات مازیار رو ازش میگیری یه سری چیزا هم هست که خودت تو پشت کار از قبل باید وارد کنی ، مثل شماره شناسایی درگاه واسط خودت

hossein1377
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396, 22:52 عصر
یعنی یوزر سایت بروی فرم کلیک میکنه و یه درخواست به اطلاعاتی میاد حالا من درخواست میدم بانک و یه کد تراکنش میگیرم و کاربر وقتی پرداخت کرد من درخواست ارسال می کنم بانک و کد تراکنش را چک میکنم اگه موفق بود برای سایت مورد نظر درخواست موفقیت ارسال میکنم درست گفتم؟

amirhossein.sh
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1396, 00:02 صبح
یعنی یوزر سایت بروی فرم کلیک میکنه و یه درخواست به اطلاعاتی میاد حالا من درخواست میدم بانک و یه کد تراکنش میگیرم و کاربر وقتی پرداخت کرد من درخواست ارسال می کنم بانک و کد تراکنش را چک میکنم اگه موفق بود برای سایت مورد نظر درخواست موفقیت ارسال میکنم درست گفتم؟

کاملا درسته . در واقع اگه توجه کردی باشی این بانک هستش که داره همه کار ها رو انجام میده و ما فقط داریم چند تا درخواست و بررسی ساده انجام میدیم