PDA

View Full Version : سوال: ویرایش اطلاعات فرم

1397mehrdad
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1396, 22:20 عصر
با سلام
من یک فرم طراحی کردم که اطلاعات رو پس از وارد کردن و دخیره کردن در یک subform در زیر همون فرم نمایش میده .حالا سوال من اینجاست که چطور میشه با انتخاب یکی از سطر های subform اطلاعات اون سطر رو در تکست باکس ها نمایش بده و بتونیم اون اطلاعات رو ویرایش کنیم و دوباره ذخیره نماییم .

com12151337
شنبه 16 اردیبهشت 1396, 11:43 صبح
سلام
ببینید بدرد جنابعالی میخوره پسورد 1215
یا علی

1397mehrdad
شنبه 16 اردیبهشت 1396, 23:33 عصر
سلام
یا علی
با تشکر از جوابتون . ولی متاسفانه کد نویسی برنامه من بصورت Sql نیست که بتونم از فایلتون استفاده کنم . اگه امکان داره راه حل دیگه ای ارائه بدید .

1397mehrdad
شنبه 16 اردیبهشت 1396, 23:44 عصر
سلام
یا علی
با تشکر از فایلتون . ولی فرم من به وسیله دستورهای SQL طراحی نشده که بتونم با استفاده از فیلتر هایی که شما طراحی کردید عمل جستجو و ویرایش رو انجام بدم . حالا من خودم یک روش رو برای ویرایش پیدا کردم ولی یک مشکل دارم .
من به وسیله یک List عمل بازگرداندن مقادیر ذخیره شده قبلی رو در تکست باکسهای فرم انجام دادم. یعنی یک لیست رو به quary فرم متصل کردم و اطلاعات رو پس از دابل کلیک بر روی سطر لیست در تکست باکس های برنامه جایگذاری نمودم . فقط یک مشکل دارم و اون اینه که هنگام ذخیره اطلاعات ویرایش شده خطای Duplicate میده . برنامه اطلاعات ویرایش شده رو به عنوان اطلاعات جدید قرار می ده و در هنگام ذخیره خطای اطلاعات تکراری رو می ده . باید چطور کد بنویسم که برنامه وقتی اطلاعات قبلی لیست باکس به تکت باکس های جهت ویرایش برگردانده میشه و هنگام دخیره اطلاعات ، اونها رو با اطلاعات قبلی جایگزین کنه ، نه اینکه به عنوان اطلاعات جدید محاسبه و خطا بدهد . امیدوارم تونسته باشم مشکلم رو درست عنوان کنم .
اگه امکان داره جوابتون با استفاده از دستورات Sql نباشه چون خیلی کار نکردم و نمیتونم اونها رو در برنامه استفاده کنم .

1397mehrdad
شنبه 16 اردیبهشت 1396, 23:47 عصر
این یک نمونه هست که همین مشکل فایل من رو داره . اگه امکان داره این نمونه رو اصلاح بفرمایید .
145170

com12151337
یک شنبه 17 اردیبهشت 1396, 06:50 صبح
سلام
ممکنه بفرمایید با چه زبانی برنامه مینویسید؟

1397mehrdad
یک شنبه 17 اردیبهشت 1396, 14:49 عصر
سلام
ممکنه بفرمایید با چه زبانی برنامه مینویسید؟فرمهای من بوسیله فرم ساز اکسس طراحی شده و فاقد کدهای Sql میباشد .

نوشیروانی
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1396, 15:46 عصر
سلام دوست عزیز:
این فرم ساده بدون کدنویسی بوده که شاید بتونه مشکلتونو حل کنه .

1397mehrdad
پنج شنبه 18 خرداد 1396, 13:34 عصر
سلام دوست عزیز:
این فرم ساده بدون کدنویسی بوده که شاید بتونه مشکلتونو حل کنه .

ممنون از شما دوست عزیز
یک سوال دارم . من نمونه هایی رو که گذاشته بودید چک کردم . خوب بود . فقط یک سوال دارم . این فرم چطور طراحی شده . چون نه کد داره و نه چیز دیگه ای . در قسمت Footer چطور این جدول ایجاد شده ؟ و آیا این امکان در اکسس 2003 نیز هست یا نه ؟

نوشیروانی
جمعه 19 خرداد 1396, 16:50 عصر
ممنون از شما دوست عزیز
یک سوال دارم . من نمونه هایی رو که گذاشته بودید چک کردم . خوب بود . فقط یک سوال دارم . این فرم چطور طراحی شده . چون نه کد داره و نه چیز دیگه ای . در قسمت Footer چطور این جدول ایجاد شده ؟ و آیا این امکان در اکسس 2003 نیز هست یا نه ؟

سلام دوست خوبم :
مطابق عکس انجام پذیراست
البته این عکس برای 2010 بوده ولی چیزی شبیه این میشه : گزینه split forms