PDA

View Full Version : سوال: کنترل برنامه های دیگر از طریق برنامه خودمان؟

vb.civil
دوشنبه 18 اردیبهشت 1396, 23:55 عصر
سلام دوستان

چه جوری میشه برنامه ای بنویسیم که بشه با اون مقداری رو به برنامه دیگه فرستاد و نتایج آنالیز آن برنامه رو برداشت کرد . . .

به عنوان مثال در رشته مهندسی عمران نرم افزار ETABS مورد استفاده هستش حالا میخوام از طریق برنامه نویسی باهاش ارتباط برقرار کنم . . .

برنامه ای رو دیدم که به صورت پلاگین به این برنامه منو هایی اضافه کرده بود و یه سری قابلیت ها رو به برنامه اضافه کرده بود . . . اما نمیدونم چه جوری این کارو کرده بودند ؟!!!

samiasoft
سه شنبه 19 اردیبهشت 1396, 19:02 عصر
درود

من فکر میکنم فایل خروجی این نرم افزار edb بهترین راه برای نوشتن برنامه هستش...میتوان تمام قسمت های اون رو خوند و در برناممون استفاده کنیم یا حتی یک گزارش کار اتوماتیک براش درست کنیم

اما اینکه یک پلاگین داخل ایتبس قرار بدیم رو نمیدونم به چه صورتی باشه اما احتمالا همانند اتوکد که میشه از dll های اون استفاده کرد و پلاگین براش نوشت ایتبس هم همچین قابلیت هایی داشته باشه...فایل های نصب شده ایتبس رو بررسی کن ببین با کدوم میشه از طریق رفرنس بهش دسترسی پیدا کرد...شاید ممکنه وی بی هم در این مورد ج نده و ممکنه برید سمت دات نت.

همچنین سایت های خارجی و سایت خود ایتبس رو جستجو کن شاید انجمن هم داشته باشه از خودشون سوال کنی بهتر کمکت میکنن

فعلا منم روی این پروژه مهندس یار کار میکنم :
http://s8.picofile.com/file/8294456292/2017_05_10_073449.jpg

vb.civil
دوشنبه 15 خرداد 1396, 10:53 صبح
درود

من فکر میکنم فایل خروجی این نرم افزار edb بهترین راه برای نوشتن برنامه هستش...میتوان تمام قسمت های اون رو خوند و در برناممون استفاده کنیم یا حتی یک گزارش کار اتوماتیک براش درست کنیم

اما اینکه یک پلاگین داخل ایتبس قرار بدیم رو نمیدونم به چه صورتی باشه اما احتمالا همانند اتوکد که میشه از dll های اون استفاده کرد و پلاگین براش نوشت ایتبس هم همچین قابلیت هایی داشته باشه...فایل های نصب شده ایتبس رو بررسی کن ببین با کدوم میشه از طریق رفرنس بهش دسترسی پیدا کرد...شاید ممکنه وی بی هم در این مورد ج نده و ممکنه برید سمت دات نت.

همچنین سایت های خارجی و سایت خود ایتبس رو جستجو کن شاید انجمن هم داشته باشه از خودشون سوال کنی بهتر کمکت میکنن

فعلا منم روی این پروژه مهندس یار کار میکنم :
http://s8.picofile.com/file/8294456292/2017_05_10_073449.jpg

ممنون ولی فایل edb که متنی نیست چه طور میشه خوندش ؟