PDA

View Full Version : سوال: حذف سطر از datagridview همزمان با حذف از database

Oxygen27
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396, 09:01 صبح
سلام خسته نباشید
من یه برنامه مدیریت فروشگاه کفش دارم درست میکنم
ولی این مشکلاتو دارم:
1.دیتایی که در حال اجرای برنامه ذخیره میشه در اجرای بعدی دیگه وجود نداره

2.حذف نمیشه سطر هاش(پیغام حذف رو میده ولی حذفش نمیکنه)

ممنون میشم کمکم کنید♥

fakhradin
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396, 18:07 عصر
با سلام
لطفا نمونه کد بذارید چون سؤال بی نهایت گنگه

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396, 19:19 عصر
سلام
من فایل پیوست رو ندیدم ولی
1- مشکلی نداره شما اگه از توی پوشه debug یا release فایل exe برنامه رو اجرا کنید و دیتا وارد کنید می بینید که دیتا ذخیره میشه.
2- شما 2 تا دیتابیس دارید اونی که دیتا توش ذخیره نمیشه رو بررسی می کنید.

Oxygen27
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1396, 11:40 صبح
سلام
خیلی ممنون از پاسختون
من مشکل دوم رو دارم.نمیدونم چجوری حلش کنم
من دوتا دیتا بیس ادد نکردم نمیدونم چرا اینجوری میشه:افسرده:

Mahmoud Zaad
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1396, 12:36 عصر
ببینید این مشکل خاصی نیست. شما وقتی از توی ویژوال استودیو بانک اطلاعاتی می سازید اون بانک توی پوشه پروژه قرار می گیره.
از طرفی وقتی برنامه رو دیباگ می کنید ویژوال استودیو یه کپی هم توی پوشه Debug ایجاد می کنه و اطلاعاتی که شما وارد می کنید توی اون ذخیره میشه و هر بار که شما دیباگ انجام می دید این فایل مجدداً کپی میشه. یعنی یه دیتابیس خالی جانشین دیتابیس قبلی میشه که قاعدتاً اطلاعات شما توی این فایل جدید وجود نداره.
ضمنا شما کانکشن استرینگ رو نگاه کنید ببینید چی هست، قاعدتا باید |DataDirectory| توش نوشته شده باشه که یعنی اطلاعات توی بانکی ذخیره میشه که کنار فایل exe برنامه هست. اگه شما می خواید اطلاعات توی همون بانک اصلی که توی پوشه پروژه هست ذخیره بشه باید کانکشن استرینگ رو تغییر بدید یعنی به جای |DataDirectory|، آدرس مورد نظر خودتون رو بنویسید مثلاً E:\MyNewProject...

البته یه پراپرتی هم داریم به اسم Copy to the Output directory که می تونید اون رو هم روی Copy never قرار بدید.

Oxygen27
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1396, 17:18 عصر
ببینید این مشکل خاصی نیست. شما وقتی از توی ویژوال استودیو بانک اطلاعاتی می سازید اون بانک توی پوشه پروژه قرار می گیره.
از طرفی وقتی برنامه رو دیباگ می کنید ویژوال استودیو یه کپی هم توی پوشه Debug ایجاد می کنه و اطلاعاتی که شما وارد می کنید توی اون ذخیره میشه و هر بار که شما دیباگ انجام می دید این فایل مجدداً کپی میشه. یعنی یه دیتابیس خالی جانشین دیتابیس قبلی میشه که قاعدتاً اطلاعات شما توی این فایل جدید وجود نداره.
ضمنا شما کانکشن استرینگ رو نگاه کنید ببینید چی هست، قاعدتا باید |DataDirectory| توش نوشته شده باشه که یعنی اطلاعات توی بانکی ذخیره میشه که کنار فایل exe برنامه هست. اگه شما می خواید اطلاعات توی همون بانک اصلی که توی پوشه پروژه هست ذخیره بشه باید کانکشن استرینگ رو تغییر بدید یعنی به جای |DataDirectory|، آدرس مورد نظر خودتون رو بنویسید مثلاً E:\MyNewProject...

البته یه پراپرتی هم داریم به اسم Copy to the Output directory که می تونید اون رو هم روی Copy never قرار بدید.

بله درسته
این پراپرتی که میگین کجا هست؟؟تو کدوم قسمته؟؟

Mahmoud Zaad
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1396, 18:13 عصر
اسم دیتابیس توی solution explorer هست، درسته؟ روی همین اسم کلیک کنید و از قسمت Properties یه همچین گزینه ای هست حالا شاید اسم دقیقش رو ننوشته باشم