PDA

View Full Version : سوال: یک سوال درمورد خروجی گرفتن برنامه

Sedaghat11021377
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396, 20:45 عصر
سلام مجدد... همونطوری که توی تاپیک قبلم گفتم، تقریباً تازه واردم تو دنیای برنامه نویسی، اگه سوال مسخره ای پرسیدم تعجب نکنید:افسرده:
سوالی که الان برام پیش اومده اینه که اگه من از SQL به عنوان پایگاه دادم استفاده کنم و اگه برنامه بعد از پایان بره توی یه سیستم دیگه، توی سیستم مقصد هم باید SQL نصب باشه یا لزومی نداره؟
اگه سر اتصال برنامه به SQL توی سیستم خودم مشکلی وجود نداشته باشه، ممکنه توی سیستم مقصد ، مشکلی سر اتصال بوجود بیاد؟
اگه فونتی که من توی برنامه استفاده کردم، بخوام برای نمایش صحیح فونت توی مقصد، مشکلی وجود نداشته باشه( مثلا فونت رو سیستم مقصد فرق نکنه با فونت برنامه من یا بد نشون داده نشه)، باید فونت برنامه رو سیستم مقصد وجود داشته باشه یا نیاز نیست؟

samiasoft
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396, 21:21 عصر
درود

متاسفانه استفاده از پایگاه داده sql همین مشکلاتو داره که بایستی خود برنامه sql رو هم در سیستم مقصد نصب کنید.
شما میتونید به جا sql از اسکیولایت یا اکسس بسته به کارتون استفاده کنید.

در مورد فونت هم بایستی با یکی از نرم افزارهای ساخت ستاپ فونت استفاده شده رو در شاخه فونت ویندوز مقصد کپی کرده و فونت رو هم رجیستر کنید.که این قابلیت رو برنامه ستاپ فکتوری داره.اموزشش رو سرچ کنید در انجمن هست.

Sedaghat11021377
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396, 22:41 عصر
در مورد فونت ممنون که راهنمایی کردین.
ولی در مورد sql بازم سوال برام پیش اومد... نسخه sql روی سیستم من با سیستم مقصد باید یکی باشه یا اینکه( من اینطوری احتمال میدم باشه) روی سیستم مقصد، یه نسخه متفاوت با نسخه نصبی رو سیستم من داشته باشه، مشکلی نداره؟

samiasoft
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396, 23:18 عصر
در مورد فونت ممنون که راهنمایی کردین.
ولی در مورد sql بازم سوال برام پیش اومد... نسخه sql روی سیستم من با سیستم مقصد باید یکی باشه یا اینکه( من اینطوری احتمال میدم باشه) روی سیستم مقصد، یه نسخه متفاوت با نسخه نصبی رو سیستم من داشته باشه، مشکلی نداره؟
من زیاد با sql کار نکردم امیدوارم دوستانی که تجربه دارن کمکتون کنند...لیکن فکر میکنم نسخه اکسپرس که حجم کمتری دارد رو اگر در سیستم مقصد نصب کنید مشکلی نداشته باشه.

درهرحال بایستی امتحان کنید

fakhradin
پنج شنبه 21 اردیبهشت 1396, 17:15 عصر
سلام
سؤال جالبی بود شما برای تصب پیش نیازهای برنامه اتون دو راه دارید یا از خود ویژال استودیو استفاده کنید یا برنامه های تولید فایل نصبی مثل install shield، adcande installer و... که می تونید بگید هنگام نصب نرم افزار یک سری نرم افزارهای دیگه مثل ادوب ریدر، اس کیو ال سرور، دات نت فریمورکر و... نصب کنه حتی فونت ها و دسترسی به ریجستری هم از این طریق امکان پذیره.
برای نصب پایگاه داده هم سه روش وجود داره که در صورتی که مایل بودید درخواست بدید تا راهنماییتون کنم

abdullah20
جمعه 22 اردیبهشت 1396, 19:02 عصر
سوالتون تکراری هستش
اولا sql هیچ مشکلی نداره اگر اینطوره ک کلا محصولات مایکروسافت مشکل دارن
برای sql اگر نرم افزارتون تحت شبکه است نسخه کامل روی سرور نصب میشه
اگر لوکال هستش نسخه اکسپرس
برای نسخه هم باید دقیقا مثل همون نسخه ای ک روی سیستمتون دارید نصب کنید