PDA

View Full Version : سوال: اتصال به database - خطای A network-related or instance-specific error occurred

angel20
شنبه 23 اردیبهشت 1396, 14:06 عصر
با سلام خدمت دوستان و ادمینان گرامی
سوال من تکراریه به قول مدیر محترم اقای محمود خان ولی من هر چی توی سایت گشتم نتونستم جوابش رو پیدا کنم ممنون میشم اگه کسی بتونه کمک کنه
بعد از تعویض ویندوز من نمیتونم با برنامم به دیتا بیس وصل بشم این خطا رو میده :

An unhandled exception of type 'System.Data.SqlClient.SqlException' occurred in System.Data.dll

Additional information: A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)

فایلهای *.mdf رو هم توی اس کیو ال Attach کردم ولی مشکل حل نشد!!
کلا اگه بخوام برنامه توی هر ویندوزی و هر سیستمی بتونه راحت با پایگاه داده ارتباط داشته باشه باید چی کار کنم !؟ کانکشن استرینگ مگه توی هر سیستمی تغییر نمیکنه!؟
ممنون میشم اگه کسی بتونه کمک کنه

ebrahim.rayatparvar
یک شنبه 24 اردیبهشت 1396, 09:35 صبح
خوب الان متن خطا داره میگه که شبکه رو پیدا نکرده. این خطا در صورتی پیش میاد که یا آدرس ip سرور درست نباشه یا با نام سرور داری کار میکنی که بعد نصب دوباره ویندوز اسم رو تغییر دادی یا ip ثابت کردی که بعد نصب ip تغییر کرده. یا سرویس های sql روشن نیستن ولی زمانی که میگی فایل mdf رو اتچ کردی پس sql خودت بالا امده پس سرویسش روشنه پس برو اون 2 مورد دیگه رو تست کن.

Additional information: A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)

این پیغام خطا یادت باشه زمانی روخ میده که به بانکت نمیتونی وصل بشی حالا به هر دلیل که بالا گفتم یا فایر وال یا آنتی ویروس گیر میده.