PDA

View Full Version : علت خطای A network-related or instance-specific error occurred

ehsan7007
پنج شنبه 20 مهر 1391, 14:49 عصر
سلام به تمامی دوستان عزیز.

امروز یک برنامه برای امنیت سیستم نصب کردم ؛ احتمال میدم که اس کیو ال رو بلوک کرده باشه ؛ تو برنامه هم دنبال لیست بلوک شده ها گشتم ولی اس کیو ال رو پیدا نکردم.

اگه برنامه ای که از اس کیو ال استفاده می کنه رو با ویژال دیباگ کنم ؛ هنگام Fill این ارور رو میده :

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified)

نظر دوستان چیه؟!

مسعود اقدسی فام
پنج شنبه 20 مهر 1391, 15:38 عصر
سلام به تمامی دوستان عزیز.

امروز یک برنامه برای امنیت سیستم نصب کردم ؛ احتمال میدم که اس کیو ال رو بلوک کرده باشه ؛ تو برنامه هم دنبال لیست بلوک شده ها گشتم ولی اس کیو ال رو پیدا نکردم.

اگه برنامه ای که از اس کیو ال استفاده می کنه رو با ویژال دیباگ کنم ؛ هنگام Fill این ارور رو میده :

نظر دوستان چیه؟!

این خطا یعنی نمی‌تونه به سرور متصل بشه. اگه استفاده‌ی لوکال هستش که اصولا امنیت سیستم بلوکش نمی‌کنه. چون با خارج از سیستم ارتباطی نداره. ConnectionString رو چک کنید و اگه لازمه اینجا بذارید تا بررسی بشه.

ehsan7007
پنج شنبه 20 مهر 1391, 16:10 عصر
ممنون از شما.
کانکشن استرینگ درسته ؛ توی همه ی برنامه هام این ارور رو میده ،تا همین امروز صبح داشتم با برنامه ها کار می کردم , قبل ازنصب اون برنامه همه چیز درست بود ها !