PDA

View Full Version : علت خطای A network-related or instance-specific error occurred

hamix666
دوشنبه 04 دی 1391, 17:41 عصر
من يه مشكلي واسم پيش امده هركاري مي كنم نمي تونم حل كنمش من مي خوام از داخل ويژوال استيو 2008 يك برنامه بسازم وقتي مي خوام از طريق همين برنامه(ويژوال استيو 2008) ديتا بيس اسكيول درست كنم نميشه و ارور مي ده متن ارور
---------------------------
Local database file
---------------------------
A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified)
حواهشا كمك كنيد

mohammad-bahrami
دوشنبه 04 دی 1391, 17:45 عصر
استرينگ كانكشنت چطور تعريف كردي؟مي خواي به صورت لوكال كار كني يا تحت شبكه؟

hamix666
دوشنبه 04 دی 1391, 17:52 عصر
نه به صورت لوكال هست داخل سيستم خودم

ordebehesht
دوشنبه 04 دی 1391, 18:31 عصر
نوع اتصال رو چی میگیری هنگام ساخن local‌میدی یا .\sqlexpress نوشتی احتمالا یکی از instance‌ها فعال نیست برو فعال کن

hamix666
دوشنبه 04 دی 1391, 18:38 عصر
نوع اتصال رو چی میگیری هنگام ساخن local‌میدی یا .\sqlexpress نوشتی احتمالا یکی از instance‌ها فعال نیست برو فعال کن
منظورتون رو از نوع اتصال نمي فهمم من تازه كارم اگه منظورتون زمان نصب SQL 2005 هست كه بطور پيشفرض هرچي بود نصب كردم

ordebehesht
دوشنبه 04 دی 1391, 18:44 عصر
یه کاری کن ببین برو sql رو راه اندازی کن فقط بنویس توی سرور نام یک نقطه بزار ببین راه میوفتهو بعد بازم برنامه sql رو اجرا کن به جای نام server بنویس sqlexpress\. اینبار ببین راه میوفته بعد تو vs اجرا کن ببین راه ایجائد میکونه

mohammad-bahrami
دوشنبه 04 دی 1391, 18:57 عصر
چندتا تنظیمات است باید انجام بدی
1-فایروال خاموش کن
2-یه نوت پد باز کن و با نام a.udl ذخیره کن حالا یه فایل ساخته میشه اونو بازکن تو تب provider گزینه microsoft ole db provider sql server انتخاب کن حال تب connection انتخاب کن تو قسمت select or enter name.. روی علامت فلش کنار دکمه refresh کن ببین چه ایتمهایی دارد اگر دیدی هیچ ایتمی وجود ندارد امکان دارد سرویس اسکیول stop باشد