PDA

View Full Version : اندروید استودیو در لینوکس

kamal70
یک شنبه 24 اردیبهشت 1396, 01:11 صبح
سلام اندروید استودیو در ویندوز خیلی کنده... آیا اگر اندروید استودیو را در لینوکس نصب کنم بهتره؟

بهزاد اندیشمند
یک شنبه 24 اردیبهشت 1396, 15:00 عصر
سلام اندروید استودیو در ویندوز خیلی کنده... آیا اگر اندروید استودیو را در لینوکس نصب کنم بهتره؟

اینکه لینوکس نصب کنید حتما در سرعت اجرای برنامه تاثیر داره ولی بهتره قبل از نصب لینوکس 6 عامل که باعث کند شدن اندروید استودیو در ویندوز میشه رو برطرف کنید:
1.فعال کردن تیک work offline Gradle طبق عکس زیر در settings :

145209
2.در Settings Compiler تیک compile independent modules in paralell رو فعال کنید .
و همچنین در قسمتcommandline options عبارت offline-- رو وارد کنید
145210

3.از منوی Help >Edit Custom VM Options رو انتخاب کنید و اگر پیغامی داد ok کنید و در اون قسمت عبارات زیر رو وارد کنید :

-Xms1024m
-Xmx4096m
-XX:MaxPermSize=1024m
-XX:ReservedCodeCacheSize=256m
-XX:+UseCompressedOops4. در Setting>Editor>FileTypes در قسمت پایین Ignored files and folders عبارت
Thumbs.db; رو اضافه کنید:
145211

5. قابلیت Indexing Files ویندوز رو طبق اموزش زیر خاموش کنید :
http://www.softwareok.com/?seite=faq-Windows-10&faq=53

6. اگر از انتی ویروس روی ویندوز استفاده میکنید موقع کار با اندروید استودیو اون رو غیر فعال کنید .

kamal70
یک شنبه 24 اردیبهشت 1396, 19:33 عصر
ممنون که سوال همه راجواب دادین برای قسمت شماره 3 که گفتین تغییر بدم آیا این خطهای که نوشتین به فایل اضافه کنم ؟ یا اعدادش را تغییر بدم چون همین خطوط در این فایل هست فقط اعدادش فرق داره

بهزاد اندیشمند
یک شنبه 24 اردیبهشت 1396, 22:30 عصر
ممنون که سوال همه راجواب دادین برای قسمت شماره 3 که گفتین تغییر بدم آیا این خطهای که نوشتین به فایل اضافه کنم ؟ یا اعدادش را تغییر بدم چون همین خطوط در این فایل هست فقط اعدادش فرق داره
سلام خواهش میکنم
لطفا بصورت کامل اون عددهارو همینجا بفرستین

kamal70
یک شنبه 24 اردیبهشت 1396, 23:11 عصر
عددها:

-Xms256m
-Xmx1280m
-XX:MaxPermSize=350m
-XX:ReservedCodeCacheSize=240m-XX:+UseConcMarkSweepGC

بهزاد اندیشمند
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396, 06:49 صبح
عددها:

-Xms256m
-Xmx1280m
-XX:MaxPermSize=350m
-XX:ReservedCodeCacheSize=240m-XX:+UseConcMarkSweepGC

بله جایگزین کنید

راستی یک نکته مهم :حتما موقعی ک میخاین از برنامه Release بگیرین . اون فرمان --offline و تیک Compile independent modules in parallel رو بردارین چون ممکنه باعث بشه اخرین نسخه از library ها دانلود نشه.

یک نکته دیگه برای افزایش سرعت : اگر از دستگاه های واقعی اندروید برای ران کردن برنامتون استفاده کنید هم AndroidStudio سریعتر کار میکنه هم برنامه رو گوشیتون سریع تر اجرا میشه . اگر هم میخاستین از دستگاه های مجازی برای اجرای برنامه استفاده کنید از Avd خود اندرویداستودیو استفاده نکنید بجاش از GenyMotion استفاده کنید خیلی سرعت بهتری داره.

akftes
دوشنبه 14 مرداد 1398, 00:48 صبح
اصلا یه لحظه رو از دست نده فوق العادست نسخه linux lite رو نصب کن