PDA

View Full Version : کسب درآمد از GooglePlay ؟

parsbin
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396, 12:58 عصر
سلام روزبخیر
شاید یک سوال تکراری باشه ولی چطور میشه برنامه ای در گوگل پلی قرارداد برای کسب درآمد؟
برنامه رایگان منظورم نیست. چه راهکاری برای کسب درآمد در ایران وجود داره؟
آیا امکان درآمد از خود گوگل هست؟ آیا جایگزینی مثلا برای پرداخت درون برنامه ای گوگل که با ایران راحت تر بتونه کار کنه هست؟
من میخوام با پروفایل developer خودم کسب درآمد کنم.
متشکر

abbasi.naft
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396, 13:25 عصر
http://www.asotips.ir/

parsbin
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396, 17:29 عصر
متشکر
راهی که شرح داده شده استفاده از سیستم های تبلیغاتی ثانویه در برنامه هستش.
برای درآمد از خود گوگل چیکار میشه کرد؟

parsbin
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396, 17:32 عصر
مثلا سیستم پرداخت درون برنامه ای وجود داره که گوگل پلی باهاش مشکلی نداشته باشه و بیت کوین یا پی پل رو هم رو ساپورت کنه؟

مصطفی شکوری
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396, 01:05 صبح
سلام دوست عزیز
من تجربه خودم رو بیان می کنم برات که اذیت نشی.

من حدودا یک سال پیش با گوگل پلی کار کردم و اپ پولی هم گذاشتم. بدین شکل:

1. یه vps خارج از کشور گرفتم. برای اینکه گوگل بلاکم نکنه.(البته انگار ضرورتی نداشت. الان که با هات اسپات شیلد میرم مشکلی نداره!)

2. یه مستر کارت مجازی تهیه کردم به ارزش 30 دلار. هزینه خرید اکانت گوگل پلی 25 دلار هست. چه بخوای اپ رایگان بزاری چه پولی. و به خاطر مالیات مستر کارت 25 دلاری جواب گو نیست.

3. یه ایمیل جدید ساختم به مشخصات کسی که قرار بود از مستر کارتش استفاده کنم. تا اینجا پنل رو گرفتم. الان می تونی راحت اپ رایگان بزاری و از سرویس های خاص اکانت گوگل استفاده کنی. اما برای اینکه بتونی اپ پولی بزاری باید قبلش اطلاعات مرچنت اکانت رو ثبت کنی. برای این کار به یه مستر کارت معتبر نیاز داری که اگه قوم و خویش خارج از کشور داشته باشی می تونی استفاده کنی. بعد از اینکه اطلاعات مرچنت اکانت رو ثبت کنی، به اون حساب بانکی گوگل یه مبلغ خیلی ناچیز واریز می کنه. بعد ازت مقدارش رو میپرسه تا اکانت تایید بشه. بعد از اون هم اگه درامدی داشته باشی میتونی از طریق سیستم های صرافی پول رو بی دردسر منتقل کنی ایران.

خب تا اینجاش کاری نداشت. اما واقعا میشه از گوگل راحت کسب درامد کرد؟
جواب: اصلا!!!!!!!!. به مراتب حتی خیلی خیلی سخت تر از کافه بازاره. چرا که سیستم های گوگل از قواعد خاصی برای نشون دادن اپ ها استفاده میکنه.
مثلا برای اینکه بتونی بیشترین بازدید رو از صفحه اپ داشته باشی، باید به بیشترین زبان ممکن ترجمه اش کنی.
در محتوی و متن توضیحات اپ دقت کنی. اگه تجربه سئو داشته باشی یخورده جلو می افتی. و کمک می کنه تعداد بازدید صفحه بره بالا.
لازمه تبلیغات کنی! تبلیغاتی که به مراتب هزینه برتر از تبلیغات داخلی هست. و سیستم های تبلیغاتی و سایت های مختلف اونقدر زیادن که نمی دونی به کدوم میشه اطمینان کرد. البته بهترین گزینه خود گوگل هست. ولی بازم هزینه بالایی می خواد.
سیستم های مختلف و متنوع بازاریابی وجود دارند که روزی صدتا ایمیل ازشون دریافت می کنی که واقعا باعث میشن گیج تر شی!
و کلی مسائل دیگه که باعث میشن واقعا زده شی.

خلاصه به شخصه من از خیرش گذشتم. نه اینکه بخوام ناامیدت کنم و بگم نرو. درکل موفق بشی یا نشی یه تجربه خوبه. من فقط از دید خودم به قضیه نگاه کردم. چون هفت خوان رستمه. اما نمیگم نشدنیه. فقط با توجه به شرایط تحریم خیلی احساس می کنی دستات بسته است درکل کلی خرج میزاره رو دستت.

اما شاید تو دید بازتر و تجربه بالاتری از من داشته باشی. شایدم شانس بیاری! کسی چه می دونه! من فقط وظیفه ام رو انجام دادم و شرایط رو برات توصیف کردم.

امیدوارم توضیحاتم مفید بوده باشه