PDA

View Full Version : مشکل تغییر اندازه فرم و کنترل ها بعد از اجرا

Sedaghat11021377
یک شنبه 31 اردیبهشت 1396, 22:01 عصر
سلام وخسته نباشید...
توی پروژم گیر دارم...ببینید ، من اومدم یه فرم جدید قرار دادم و سایزش رو دستی تنظیم کردم، همینطور یک دکمه روی فرم قرار دادم و بعد از اجرا، دکمه روی فرم جابه جا میشد... البته من اینطور فکر میکردم...یعنی همه کنترلا توی پروژه های قبل، جابه جا میشدن تا اینکه یه فکری به ذهنم رسید... اومدم یه لیبل هم به فرم اضافه کردم که موقع اجرا ، سایز دکمه با فرم رو نشون بده و نتیجه این شد:
من دستی تنظیم کردم :
فرم : پهنا= 1115 و طول = 630
دکمه: پهنا= 137 و طول = 30
بعد از اجرا:
فرم: پهنا= 844 و طول = 527
دکمه: پهنا = 103 و طول = 24
خب، مشکل مشخصه... چیکار کنم سایز فرم و کنترل ها بعد از اجرا بهم نریزه؟

رامین مرادی
دوشنبه 01 خرداد 1396, 08:28 صبح
اگه اشتباه نکنم منم همین مشکل رو داشتم قبلا. و فک کنم مربوط به حالت اتوسایز بود. اتوسایز رو غیرفعال کن بعد تست کن ببین بازم همینجور میشه!!!

Sedaghat11021377
دوشنبه 01 خرداد 1396, 22:22 عصر
حله...
AutoScaleMode فرم رو گذاشتم رو Inherit

رامین مرادی
پنج شنبه 04 خرداد 1396, 09:16 صبح
از دکمه تشکر استفاده کنید

Sedaghat11021377
چهارشنبه 31 خرداد 1396, 20:03 عصر
سلام...
مهندسین گرامی، من یه تاپیک قبلا ایجاد کرده بودم در مورد اینکه با فرم ها مشکل دارم، چون کنترهایی که روی فرم چیدم، بعد از اجرا، نا مرتب میشن...
دوستان، کسانی که سابقه ساخت برنامه هایی بدون مشکل رو دارن یا هرکس دیگه ای، بیاید این قضیه رو فیصله بدیم...
خب ، در این مورد تاپیک زیاد داشتیم، راه های مختلفی معرفی کردیم و بعضی از این راه ها گاهی اوقات جوابگو بود و بعضی ها اصلاً جواب ندادن...
مثلا اینکه از خاصیت anchor کنترل ها استفاده کنیم، از خاصیت Dock استفاده کنیم و خودم این راه به ذهنم رسید، اومدم از خاصیت AutoScaleMode استفاده کردم...
من یه پروژه دارم و کمتر از 3 ماه وقت دارم تا تحویلش بدم، باید این مشکل رو حل کنم...
خاصیت های anchor و dock و راه های دیگه اصلاً جوابگو نبود، ولی اومدم AutoScaleMode رو روی InHerit گذاشتم و مشکلم حل شد، یه نفس راحتی کشیدم، ولی وقتی شروع کردم به ساخت دومین فرم، دیدم این کار هم جوابگو نیست...
این یعنی چی؟ یعنی برای مرتب کردن هر فرم باید از یه ترفند استفاده کرد؟ این مشکل در کنار مشکل های دیگه من هستش، مثل دیتابیس پروژه و مشکلات دیگه که مطمئناً باهاشون مواجه میشم...
ولی فعلاً از دوستان تقاضا دارن، از هرکی میتونین، اگه شالین از دوستاتون، دانشجویین از اساتیدتون، در مورد این قضیه بی نظمی فرم ها بپرسین ببینین چی میگن که این مشکل رو همینجا تمومش کنیم...
____ حماسی حرف زدم؟___:قهقهه:

لطفاً کمک کنید

parvizwpf
چهارشنبه 31 خرداد 1396, 22:21 عصر
ببینید طراحی فرم معمولا بسته به نوع طرح قرار گرفتن کنترل ها هست. معمولا با ترکیبی از استفاده از Anchor-Dock روش شما و همچنین استفاده از کنترلهای Container و مخصوصا استفاده از FlowLayout یا TableLayout میتونه بالاخره جوابگو باشه

Sedaghat11021377
پنج شنبه 01 تیر 1396, 18:27 عصر
یه چیز دیگه هم هست، میترسم که بعد از انتقال برنامه به یه سیستم دیگه، اونطرف برنامه به خاطر تغییر اندازه کنترل ها مشکل دار بشن...اینو باید چیکار کنم؟

parvizwpf
جمعه 02 تیر 1396, 12:11 عصر
معمولا توی سیستم خودتون درست باشه توی سیستم های دیگه ویندوزم مشکلی نخواهد داشت