PDA

View Full Version : تشخیص حرکت motion Detection

meshkiposhORG
دوشنبه 01 خرداد 1396, 12:49 عصر
سلام
بدون استفاده از کتابخونه مثل open cv یا aforgre میشه برنامه ایی نوشت که تشخیص حرکت بده
یعنی پیکسل به پیسکل را پردازش کنه و اگه حرکتی تشخیص داده شد با خط قرمز مشخص کنه
در سی شارپ

رامین مرادی
دوشنبه 01 خرداد 1396, 14:20 عصر
خب دوست عزیز شما باید پیکسل به پیکس یک عکس ثابت رو با عکس یا فیلمو مقایسه کنید و اگه تغییری در اون ناحیه دیدید اون نقطه رو با رنگ دیگه ای رنگ آمیزی کنید. و احتمالا مشکل کندی سرعت هم به وجود میاد . چون شما باید دو تا حلقه داشته باشید یکی سطرهای افقی رو پیمایش کنه و یکی سطرهای عمودی رو . حالا حساب کنید این حلقه چه تعداد اجرا خواهد شد بر اساس تعداد پیکسلهاتون.

علیرضا حسن زاده
دوشنبه 01 خرداد 1396, 21:45 عصر
خب دوست عزیز شما باید پیکسل به پیکس یک عکس ثابت رو با عکس یا فیلمو مقایسه کنید و اگه تغییری در اون ناحیه دیدید اون نقطه رو با رنگ دیگه ای رنگ آمیزی کنید. و احتمالا مشکل کندی سرعت هم به وجود میاد . چون شما باید دو تا حلقه داشته باشید یکی سطرهای افقی رو پیمایش کنه و یکی سطرهای عمودی رو . حالا حساب کنید این حلقه چه تعداد اجرا خواهد شد بر اساس تعداد پیکسلهاتون.
الان الگوریتم پیشنهاد دادی یا به چیزی گفتی همین جوری
دوست عزیز کتابخانه هایی که گفتین الگوریتم های این کار رو پیاده سازی کردن شما هم میتونید با پیاده سازی اون الگوریتم ها و روش ها به خواستتون برسید اما پیشنهاد میکنم این کار رو نکنید و در حدآشنایی با روش کارالگوریتم های مورد نیاز و روش کارشون از کتابخانه ها استفاده کنید البته اگه قصدتون استفاده استفادهه از این الگوریتم ها باشه وگرنه اگه قصدتون تحقیق در این موردباشه بحث فرق میکنه
ابنم در نظر داشته باشین که این کتابخانه ها مخصوصا OpenCV تو پلتفرم های مختلفی پیاده سازی شده و میتونید تو اندروید و IOS و لینوکس و ویندوز و ... استفاده کنید که این یه مزیت فوق العاده بحساب میاد

meshkiposhORG
سه شنبه 02 خرداد 1396, 16:14 عصر
سلام
من دقیقا میخام از همون الگوریتم استفاده کنم و از کتابخانه استفاده نکنم و در رابطه با سرعت اگر هم تعداد پیکسل ها را کم در نظر بگیریم فکر کنم پردازش بالایی نخاد

رامین مرادی
پنج شنبه 04 خرداد 1396, 09:15 صبح
این برادر عزیز گفتن بدون کتابخانه و منم یه روش ساده پیشنهاد دادم که پیکسل به پیکسل بررسی کنن. ...

hamid_hr
پنج شنبه 04 خرداد 1396, 17:34 عصر
برای اینکه سرعت بالا بره میتونید تصویر رو به چند قسمت تقسیم کنید و هر قسمت رو توسط ترد جداگانه مقایسه کنید
با میانگین گیری هم میتونید تفاوت ها رو پیدا کنید اینطوری نویز هم کمتر روی کار شما تاثیر میزاره

meshkiposhORG
یک شنبه 07 خرداد 1396, 02:52 صبح
دوستان ممنون از پاسخ هاتون
روش بررسی پیکسل به پیکسل را عزیزی میتونه زحمت ش را بکشه:قلب: یا اگه توقع زیادیه بیشتر راهنمایی کنید یا حداقل یه نمونه اینچنینی نشون بدید

رامین مرادی
یک شنبه 07 خرداد 1396, 08:21 صبح
شما شروع کن انشالله بقیه کمکت میکنن. هر جا مشکلی داشتی بگو. برا شروع رو فرمت دوتا پیکجر باکس قرار بده و یه دکمه توی اون دکمه شروع به کد نویسی و تست کن . برا شروع هم نیاز داری دوتا حلقه داشته باشی . اولین حلقه به اندازه طول عکس اول و دومین حلقه به اندازه عرض عکس اول . یادت باشه این حلقه ها تو در تو هستن. بعد در هربار از اجرای این حلقه ها ابتدا پیکسل محلی که شماره حلقه به اون اشاره میکنه رو با پیکسل همون محل یا بهتره بگم مختصات عکس دوم مقایسه کن .

رامین مرادی
یک شنبه 07 خرداد 1396, 08:54 صبح
دوست عزیز یک نمونه ساده برات گذاشتم . البته داخل کدها هم توضیحات رو نوشتم امیدوارم به دردتون بخوره البته هر کاری کردم نتونستم فایلو آپلود کنم.میتونید از این لینک دریافت کنید WindowsFormsApplication1.rar - 3.4 MB (http://uploadboy.me/656360gvcxra/WindowsFormsApplication1.rar.html)

meshkiposhORG
چهارشنبه 10 خرداد 1396, 15:31 عصر
نتیجه تلاش با استفاده از یه برنامه دانلودی برای وب کم
http://uploadboy.me/eymlctnz059z/MyWebCamb.zip.html

meshkiposhORG
سه شنبه 16 خرداد 1396, 17:37 عصر
سلام.برنامه ی بالا را دیدید؟

رامین مرادی
پنج شنبه 18 خرداد 1396, 09:24 صبح
من نمونه کد خیلی ساده ای بدون استفاده از دی ال ال رو بهتون دادم. و البته بدون هیچ الگوریتم خاصی. شما میتونید کدی که من قرار دادم رو بین چند ریسمان تقسیم کنی تا سرعت اجرا افزایش پیدا کنه .

رامین مرادی
پنج شنبه 18 خرداد 1396, 14:52 عصر
این برنامه ای که گذاشتید هم همین روشی که من بهتون گفتم انجام میده. میتونید بهینه ترش کنید.