PDA

View Full Version : فیلتر از طریق جستجوی محتوای یک فیلد رکورد

kasmaii61
پنج شنبه 13 مهر 1385, 09:10 صبح
با سلام خدمت همه دوستان و تشکر پیشاپیش به خاطر کمکی که به من می کنید :
من یک datagride در برنامم دارم که به یک adodc متصل که محتویات یک table بانکم رو نمایش میده. می خواستم بدونم چه جوری می تونم روی این adodc عمل فیلتر رو با جستجوی محتوای فیلدهای یک رکورد انجام بدم . یعنی مثلا به جای اینکه رکوردایی رو برای من فیلتر کنه که فیلد مورد نظر آنها با اون حرف یا کلمه خاص شروع میشن ‏ رکوردایی رو به من بده که فیلد مورد نظر اون حرف یا کلمه خاص درش وجود داره نه اینکه الزاما با اون حرف یا کلمه شروع شده باشن.
برای اینکه واضح تر بشه مثال می زنم
مثلا فرض کنید میخوام روی فیلد family فیلتر انجام بده و واژه مورد نظرم هم محمد .می خوام به جای اینکه رکوردایی رو بده که فیلد family اونها با محمد شروع میشه اونایی و به من بده که محمد درشون وجود داره
یعنی علاوه بر "محمدی" رکوردی با فیلد " آقا محمدی" رو هم بده
با تشکر

hadi2345
پنج شنبه 13 مهر 1385, 09:43 صبح
با سلام .

Dim S1 As String
S1="محمد"
Adodc1.RecorSource = "Select * From YourTable Where Family LIKE '%" & S1 & "%'"
Adodc1.Refresh
Datagrid1.Refresh

موفق باشید ....

kasmaii61
پنج شنبه 13 مهر 1385, 10:18 صبح
با تشکر فراوان از آقا هادی می خواستم بدونم با دستور Filter ( یا find )خود adodc نمیشه همچین کاری کرد؟
یعنی از دستورات Sql استفاده نکنم؟

hadi2345
پنج شنبه 13 مهر 1385, 11:11 صبح
با سلام مجدد ..

ببینید دستورات SQL بسیار قدرتمند هستن و نیازهای شما رو برآورده میسازن !! پس نیازی به متد Find نیست !! تا اونجایی هم که من میدونم متد Find محدود هست ولی نمیدونم که از LIKE پشتیبانی میکنه یا نه !!
ولی مثلا فرض کن که میخوای اطلاعات 2 جدول رو از طریق JOIN کردن بدست بیاری . اون وقت باید از SQL استفاده کنی ! و یا موارد بسیاری که شما رو مجبور به این کار میکنه !

موفق باشید ...

Mehdi0016
جمعه 14 مهر 1385, 01:03 صبح
سلام
توی متد filter هم میشه از دستورات sql استفاده کرد :
adodc.filter="family Like 'etc'"

kasmaii61
پنج شنبه 20 مهر 1385, 00:35 صبح
مرسی دوستان خودم پیداش کردم : با استفاده از LIKE و عمگر ٪
adodc.filter = " family LIKE '% "& mohamad & "%' etce
بازم از کمکتون یه دنیا ممنون