PDA

View Full Version : سوال: ساخت ربات ثبت رستوران نلگرام

masihm90
یک شنبه 07 خرداد 1396, 13:20 عصر
سلام من یه ربات سخاتم که کاربر هر جایی رستوران دید میتونه با کلیک روی ثبت موقعیت رستوران را ثبت کنه و اگه یه کاربری خواست رستوران های اطراف راببینه با کلیک روی دیدن رستوران های اطراف بتونه ا شعاع 3 کیلومتری را ببینه
حالا مشکل من این هست که قسمت اول را نوشتم و موقعیت کاربر توی یتابیس با دو متغیر lat و long دخیره میشه اما برای دیدن رستوران ها به مشکل خوردم
یه کد پیدا کردم که select میکنه ولی نمیدونم چجوری باهاش کار کنم و اینکه چطوری نتیجه را برای کاربر از طریق تلگرام ارسال کنم
اینم کدش

$sql=SELECT id, ( 3959 * acos( cos( radians(37) ) * cos( radians( latitude ) ) * cos( radians( longitude ) - radians(-122) ) + sin( radians(37) ) * sin( radians(latitude) ) ) ) AS distance FROM insert_location HAVING distance < 25 ORDER BY distance LIMIT 0 , 20;

یه فایل هم ضمیمه کردم که کد های من داخلش هست داخل if سوم به مشکل خوردم که چطوری با این کد کار کنمو نتایج را یکی یکی از طریق Api تلگرام با متد location ارسال کنم تلگرام میگه برا ارسال لوکیشن باید دو تا متغیر به api من بدی ه دارای مختصات باشند حالا من چجوری این ها را یکی کی از دیتابیس بکشم بیرون و بدم تلگرام
ممنون

masihm90
دوشنبه 08 خرداد 1396, 18:49 عصر
کسی نمیدونه ؟