PDA

View Full Version : پردازش محتوای یک سایت

pary_daryayi
پنج شنبه 11 خرداد 1396, 10:00 صبح
با سلام .

فرض کنید ما یک سایت داریم شبیه این سایت :
3mediasity.in
در این سایت آرشیوی از هزاران فیلم وجود داره که برای هر فیلم یک صفحه ای تخصیص داده شده است .
ما لیستی از آدرس تمام این صفحات تخصیص داده شده را داریم ، (مثلا در یک نرم افزار مثل اکسل اینها رو به یک طریقی جمع آوری و لیست کرده ایم )
هر فیلم ، یک لینک هم به سایت مرجع IMDB داره .
ما میخوایم برای هزار فیلم که آدرس مربوطه اش را داریم ، آدرس IMDB اش را هم بدست بیاوریم و در جلوی نام فیلم و آدرسی که داریم ثبت کنیم .

از چه منطق و سناریویی میشه استفاده کرد ؟

سپاس از شما

realAnvari
پنج شنبه 11 خرداد 1396, 13:02 عصر
فک کنم میتونی یک فانکشنی بنویسی و داخل فانکشن از حلقه ها استفاده میکنی . سپس هر ادرس را میگیری و چک میکنی که ایا با اون ادرس IMDB برابر است یا خیر یا حتی میتونی قبل از چک کردن اول ست کنی IMDB را برای هر یک از لینک هات و بعد چک کنی که ایا این دو ست شدن و برابر هستند یا خیر . و در نهایت میتونی ازش خروجی بگیری .

همچنین اینکارو هم میتونی بکنی یه وریبل میسازی و داخلش یه اری array() و سپس داده ها یا ادرس های imdb را میریزی تو خانه های ارری و بعد تو فانکشنت چک کن و بریزش تو حلقه و ..

این چیزی بود که من فکر میکردم . امیدوارم درست باشه

pary_daryayi
پنج شنبه 11 خرداد 1396, 17:02 عصر
فک کنم میتونی یک فانکشنی بنویسی و داخل فانکشن از حلقه ها استفاده میکنی . سپس هر ادرس را میگیری و چک میکنی که ایا با اون ادرس IMDB برابر است یا خیر یا حتی میتونی قبل از چک کردن اول ست کنی IMDB را برای هر یک از لینک هات و بعد چک کنی که ایا این دو ست شدن و برابر هستند یا خیر . و در نهایت میتونی ازش خروجی بگیری .

همچنین اینکارو هم میتونی بکنی یه وریبل میسازی و داخلش یه اری array() و سپس داده ها یا ادرس های imdb را میریزی تو خانه های ارری و بعد تو فانکشنت چک کن و بریزش تو حلقه و ..

این چیزی بود که من فکر میکردم . امیدوارم درست باشه

سلام و تشکر از پاسختون.
ما که آدرس IMBD ها رو نداریم تا بخوایم چک کنیم .
میخوایم محتوای سایت رو بخونیم و با توجه به اسم و اطلاعاتی که از فیلم ها داریم ، IMBD ها رو بدست بیاریم

thacker
پنج شنبه 11 خرداد 1396, 19:34 عصر
از این کلاس استفاده کنید. کد نمونه هم توی فایل index.php گذاشتم

pary_daryayi
جمعه 12 خرداد 1396, 00:31 صبح
از این کلاس استفاده کنید. کد نمونه هم توی فایل index.php گذاشتم

خیلی خیلی ممنونم .
شما چه با سرعت نوشتید . قبلا آماده داشتید ؟
اگر امکانش هست منطق کلی رو یک توضیح بدید تا کدها رو متوجه بشم . ورودی ها رو چطور دادید و خروجی رو چطور گرفتید ؟

pary_daryayi
جمعه 12 خرداد 1396, 12:21 عصر
و یک مورد دیگه ،
الان شما اسم فیلم رو دادی و خروجی imbd رو گرفتی .
چون در کل سایت اسم فیلم و حتی سال تولید ممکنه یکتا نباشه و چند بار تکرار شده باشه ( اما imbd ها یکسان نیستند ) چطور میشه ورودی رو بصورت لینک منحصر به فرد هر فیلم داد و جستجو کرد ؟

thacker
جمعه 12 خرداد 1396, 12:52 عصر
سلام. خیر بنده ننوشتم . از یک کلاس آماده استفاده شده.
داکیومنت رو نگاه کنید :
https://github.com/FabianBeiner/PHP-IMDB-Grabber