PDA

View Full Version : برنامه نویسی با زبان سی شارپ و آینده؟

sara_aryanfar
پنج شنبه 11 خرداد 1396, 11:42 صبح
با سلام خدمت عزیزان در مورد برنامه نویسی سی شارپ کدوم حوضه واقعا آینده کاری داره چون در برنامه های عادی که دیگه جایگاه مناسبی نیست و اکثرا اندروید صاحب بازار شده برام سوال مهمیه که واقعا دیگه بهتره رها کنم این زبان رو یا نه ممنون میشم اساتید که با بازار کار در ارتباط هستن پاسخ بدن

رامین مرادی
پنج شنبه 11 خرداد 1396, 12:03 عصر
به نظرم مهارت موضوع اصلیه اگه شما تو زبانی تبحر و مهارت خاصی داشته باشید بازم میشه باهاش کار کرد و درامد کسب کرد. مثلا حتی وی بی 6 یا اسمبلی یا سی... درسته خیلی از زمان اونها میگذره اما اگه کسی توشون مهارت کافی داشته باشه بازم حرف برا گفتن داره

sara_aryanfar
پنج شنبه 11 خرداد 1396, 21:13 عصر
به نظرم مهارت موضوع اصلیه اگه شما تو زبانی تبحر و مهارت خاصی داشته باشید بازم میشه باهاش کار کرد و درامد کسب کرد. مثلا حتی وی بی 6 یا اسمبلی یا سی... درسته خیلی از زمان اونها میگذره اما اگه کسی توشون مهارت کافی داشته باشه بازم حرف برا گفتن داره

بله قبول دارم اما الان توسعه دهنده اندروید برنامه رو می نویسه و طرف حسابش کاربران هستن اگر ایدش خوب باشه استقبال میشه اما در سی شارپ بیرون که کلا کاری نیست می مونه تعدادی شرکت استخدام کننده که با ادارات و غیره طرف قرارداد هستند اینا هم که برای چندرقاز پولی که میدن شرایط عجیبی میزارن یکیشون مثلا می گفت ما چیزی به نام جستجو نداریم باید همه کد ها رو فول باشید یعنی طرف کلا وجود اینترنت رو انکار می کرد

golbafan
جمعه 12 خرداد 1396, 02:00 صبح
به نظر من برنامه نویسی که دنبال کارکردن برای دیگران باشه برنامه نویس نیست. فقط کدنویسه...
راه زندگیتون رو درست انتخاب کنید...

برنامه نویسی علاوه بر استعداد و علم و توانایی، عشق هم میخواد...
اگر اینها رو داشته باشید، نگران شغل نباید باشید. خود شغل دنبال شما میگرده...

http://sarseifi.ir/successful-history/284-%D9%85%D8%AD%D8%B3%D9%86-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%D8%AF%D9%87%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%BE%D9%84%DB%8C%DA%A9%DB%8C%D8%B4%D9%86-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%86%D9%86%D8%AF%D8%B5%D8%AF-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C.html

CsharpNevisi
جمعه 12 خرداد 1396, 10:26 صبح
بستگی به این داره که شما دوست داشته باشید که روی چه تیپ پروژه هایی کار کنید .

اگر میخواهید روی کلان سیستم ها کار کنید , مثلا پروژه های ملی همچون پرونده سلامت الکترونیک ایرانیا و ... , اینجا دیگه پلتفرم مطرح نیست .. مهارت شماست که شمارو جذب یک سازمان میکنه .. هستند شرکت های خیلی بزرگی که حتی برای شما کلاس آموزشی هم میزارن مثل داتین .
ولی نکنه مهم اینجاست که معماری WindowsForm دیگه مثل قبل خواهان چندانی نداره تو این حوضه و دیگه همه کلان سیستم ها به سمت وب رفته اند .

اگر بخواهید روی برنامه های کوچیک و پروژه هایی با اسکیل کوچیک کار کنید مثل نرم افزارهای کاربردی اندروید , سیستم مالی یک فروشگاه , سایت یک کارخانه و ... , اینجا بیشتر از مهارت برنامه نویسی به روز بودن اطلاعات شما مهمه , مثلا برنامه اندروید رو متریال کار کنید .. یا UI سایت شما باید واکنشگرا باشه چون الان تلفن های همراه قسمت زیادی از کاربران رو داره و بیشتر درگیر این تیپ مسائل میشید ...

بزارید یک مثال بزنم .. مثلا شما وقتی روی یک کلان سیستم کار میکنید 100 درصد داخل یک تیم برنامه نویسی هستید .. باید شی گرا کار کنید , اصول SOLID رعایت بشه .. اصول طراحی مثل KISS , DRY , YAGNI و ... رعایت بشه .. به موقع از الگوهای طراحی مناسب استفاده کنید , چون تعداد کاربران در اکثر مواقع خیلی وحشتناکه شما باید الگوریتم های مناسبی هم داشته باشید و بهینه کد بزنید و خیلی خیلی چالش دیگه که برای گذر از اونها نیاز به مهارت برنامه نویسی دارید .
ولی وقتی یک وبسایت طراحی میکنید مشتری نمیاد به شما بگه چرا سه لایه کار نکردید , یا چرامثلا اصل Open Close رو رعایت نکردین , ولی بهتون میگه که چرا سایت فلانی رو گوشی خوب نمایش داده میشه ولی سایت من نه .. یا اگه سایت رو از یه دلال گرفته باشید بهتون میگه که مثلا چرا شبیه سایت های امروزی نیست و ... همینطور برای برنامه های کاربردی اندروید , دقیقا مسائلی که دو تیپ پروژه اهمیت دارند عکس همدیگه هستش .

حالا خودتونید که باید طبق علاقه خود تصمیم بگیرید .

adhamjoon008
دوشنبه 15 خرداد 1396, 13:02 عصر
سلام دوستان اگ میشه کمکم کنید

دوتا پروژه مجزا در سی شارپ دارم میخوام این دوتارو باهم ادغام کنم ینی یکیشون کنم و در قالب یه پروژه ذخیرشون کنم چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟:عصبانی++::عصبان ++::عصبانی++:

_behnam_
دوشنبه 15 خرداد 1396, 15:17 عصر
سلام دوستان اگ میشه کمکم کنید

دوتا پروژه مجزا در سی شارپ دارم میخوام این دوتارو باهم ادغام کنم ینی یکیشون کنم و در قالب یه پروژه ذخیرشون کنم چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟:عصبانی++::عصبان ++::عصبانی++:

سلام د.ست عزیز.
بهتر هستش سوالتون رو توی یک موضوع جدید ایجاد کنید.
هم زودتر به جوابتون میرسید و هم قوانین سایت رو رعایت کردید.

sara_aryanfar
دوشنبه 22 خرداد 1396, 23:36 عصر
بستگی به این داره که شما دوست داشته باشید که روی چه تیپ پروژه هایی کار کنید .

اگر میخواهید روی کلان سیستم ها کار کنید , مثلا پروژه های ملی همچون پرونده سلامت الکترونیک ایرانیا و ... , اینجا دیگه پلتفرم مطرح نیست .. مهارت شماست که شمارو جذب یک سازمان میکنه .. هستند شرکت های خیلی بزرگی که حتی برای شما کلاس آموزشی هم میزارن مثل داتین .
ولی نکنه مهم اینجاست که معماری WindowsForm دیگه مثل قبل خواهان چندانی نداره تو این حوضه و دیگه همه کلان سیستم ها به سمت وب رفته اند .

اگر بخواهید روی برنامه های کوچیک و پروژه هایی با اسکیل کوچیک کار کنید مثل نرم افزارهای کاربردی اندروید , سیستم مالی یک فروشگاه , سایت یک کارخانه و ... , اینجا بیشتر از مهارت برنامه نویسی به روز بودن اطلاعات شما مهمه , مثلا برنامه اندروید رو متریال کار کنید .. یا UI سایت شما باید واکنشگرا باشه چون الان تلفن های همراه قسمت زیادی از کاربران رو داره و بیشتر درگیر این تیپ مسائل میشید ...

بزارید یک مثال بزنم .. مثلا شما وقتی روی یک کلان سیستم کار میکنید 100 درصد داخل یک تیم برنامه نویسی هستید .. باید شی گرا کار کنید , اصول SOLID رعایت بشه .. اصول طراحی مثل KISS , DRY , YAGNI و ... رعایت بشه .. به موقع از الگوهای طراحی مناسب استفاده کنید , چون تعداد کاربران در اکثر مواقع خیلی وحشتناکه شما باید الگوریتم های مناسبی هم داشته باشید و بهینه کد بزنید و خیلی خیلی چالش دیگه که برای گذر از اونها نیاز به مهارت برنامه نویسی دارید .
ولی وقتی یک وبسایت طراحی میکنید مشتری نمیاد به شما بگه چرا سه لایه کار نکردید , یا چرامثلا اصل Open Close رو رعایت نکردین , ولی بهتون میگه که چرا سایت فلانی رو گوشی خوب نمایش داده میشه ولی سایت من نه .. یا اگه سایت رو از یه دلال گرفته باشید بهتون میگه که مثلا چرا شبیه سایت های امروزی نیست و ... همینطور برای برنامه های کاربردی اندروید , دقیقا مسائلی که دو تیپ پروژه اهمیت دارند عکس همدیگه هستش .

حالا خودتونید که باید طبق علاقه خود تصمیم بگیرید .

دوست من در بخش قبل هم گفتم که این کلان سیستم ها که می فرمائید دست شرکت های خاصی می رسه و خب اون شرکت هم به شما میزان کمی حقوق میده

رامین مرادی
سه شنبه 23 خرداد 1396, 09:55 صبح
خب میتونید خودتون کار آفرینی کنید. برید سمت پروژه هایی که به نظرتون الان روی بازار درآمد خوبی دارن یا تو جامعه نیازه ولی به اونصورت که باید باشه ، نیست. کلا تو این حوزه به نظرم خلاقیت حرف اول رو میزنه

CsharpNevisi
سه شنبه 23 خرداد 1396, 11:56 صبح
دوست من در بخش قبل هم گفتم که این کلان سیستم ها که می فرمائید دست شرکت های خاصی می رسه و خب اون شرکت هم به شما میزان کمی حقوق میده

بستگی به تخصصتون داره .. شما اگر برنامه نویسه جرفه ای و خیلی خوبی باشید جقوق خوب و حرفه ای میگیرین .