PDA

View Full Version : سوال: رمزنگاری با C++ و رمزگشایی با #C

ahmad002
پنج شنبه 11 خرداد 1396, 18:19 عصر
باسلام

میخوام که با ++C متنی رو رمزکنم و با #C اون رو رمزگشایی کنم با Wincrypt در الگوریتم RSA

برنامه من در ++C بخوبی کار میکنه و میتونه هم رمزکنه و هم رمزگشایی و کلیدهایی که تولید میکنه میتونه در سی شارپ هم رمزکنه و رمزگشایی کنه
مشکل اینجاست که من میخوام با سی پلاس رمزکنم و با سی شارپ رمزگشایی کنم وقتی که میخوام این کار رو انجام بدم با خطای OAEP مواجه میشم :
"Error occurred while decoding OAEP padding."

اگه میخواید کدهای منو ببینید در اینجا (https://stackoverflow.com/questions/44303924/encryption-with-c-and-wincryptrsa-algorithm-library-and-decryption-with-c-sh)میتونید ببینید. ممنون میشم کسی اگه اطلاعات کافی داره کمک کنه.

T.R.G.T
شنبه 13 خرداد 1396, 14:03 عصر
من همیشه از openssl و C++ برای رمزنگاری استفاده کردم و چندان با C# آشنایی ندارم ولی معمولا مشکلات در رمزنگاری به سه دسته تقسیم میشن:
1 مشکلات مربوط به رمز و کلید (بهتره پابلیک کی و پرایوت کی تون رو برسی کنید).
2 مشکلات مربوط به دیتا(مشکلات مربوط به اینکد و... ممکنه تابع با هگزا کار کنه و بجای هگزا بهش داده معمولی بصورت استرینگ بدیم یا مشکلات مربوط یه ناقص بودن یا تغییر دیتا).
3 مشکلات مربوط به تنظیمات و برنامه نویسی(یعنی استفاده نابجا از فلق ها یا توابع و....).

m.r226
شنبه 13 خرداد 1396, 14:27 عصر
یه مشکل رایج تو رمز همینه.
شما داری رمزگشایی رو با کلید عمومی انجام میدی.

ahmad002
چهارشنبه 24 خرداد 1396, 12:24 عصر
نه چون هم کلید عمومی و هم خصوصی رو دارم، با کلید عمومی نمیتونم حتی در C++ رمزگشایی کنم فقط با کلید خصوصی میتونم رمزگشایی کنم