PDA

View Full Version : تبدیل اکسل به بانک اکسس

iransim
دوشنبه 15 خرداد 1396, 00:40 صبح
سلام بر دوستان عزیز
اول بگم که جستجوی مورد نظرم رو انجام دادم ولی مظلب مورد نظر من رو نیافتم
یک فایل اکسل وجود داره که بیش از 50 فیلد دارد و میتواند به عنوان بانک مورد استفاده من در اکسس استفاده بشه
ولی نکته اینجاست که در بانک اکسس من فقط 12 فیلد آن مورد نیاز است و از طرفی در بانک اکسس من فیلدهائی وجود داره که در فایل اطلاعات اکسل مورد نظر وجود نداره

چطوری میتونم از طریق کد یا کوئری یا هر ابزار دیگه در اکسس فقط از فیلدهای مورد نظر در اکسل موجد در استفاده و آنرا تبدیل به بانک اکسس خودم کنم ؟ و چطور فیلدهای اضافی را در بانک اکسس خودم اضافه کنم ؟

یا به عبارتی در تبدیل اکسل به بانک اکسس فیلدهای اضافه ها اکسل حذف و فیلدهای مورد نظر در اکسس نیز اضافه شود ؟

امیدوارم منظورم رو خوب بیان کرده باشم

Mehr@ban
دوشنبه 15 خرداد 1396, 01:51 صبح
سلام دوست عزیز

چند سوال
آیا شما بعد از تبدیل کماکان نیاز به فایل اکسل دارین یا بعد از تبدیل دیگه نیازی به اکسل نیست و ادامه کار در اکسس انجام میشه؟ یا به قولی وابستگی بین دو فایل هست یا خیر؟
روند تبدیل رو سیستمی میخواین انجام بدین یا به صورت دستی؟

iransim
دوشنبه 15 خرداد 1396, 16:27 عصر
سلام جناب mer@ban
ممنون از توجه و حسن نظر شما
1 - خیر بعد از تبدیل دیگه نیازی به فایل اکسل نیست در واقع به صورت هفتگی این فایل اکسل از یه برنامه داشبورد اکسل دریافت میشه
بعد از عملیات تبدیل کلیه کارها در اکسس انجام مبشه
2- خوب قاعدتا این فرایند تبدیل سیستمی باشه خیلی بهتره ( دستی انجام دادم خیلی وقت گیر و خسته کننده است .

Mehr@ban
دوشنبه 15 خرداد 1396, 16:53 عصر
خواهش میکنم

چیزی که در همین ابتدا مشخص هست شما باید اطلاعات رو در یک جدول درون ریزی کنید.
خب ستون هایی که مد نظرتون هست رو در طراحی جدول اعمال کنید. در این بخش اون ستون هایی که در فایل اکسل وجود نداره رو میشه در جدول تعریف کرد.

و اما برای انتخاب ستون های مورد نظرتون از اکسل باید در زمان درون ریزی فیلتر دلخواهتون رو اعمال کنید

iransim
سه شنبه 16 خرداد 1396, 05:06 صبح
جناب Meh@ban ، خوب این فرایند چگونه انجام مبشه ؟
یعنی حذف ستونهای اضافی و اضافه کردن ستونهای دلخواه جدید و سپس درون ریزی
میشه برنامه ای یا ماکروئی برای آن نوشت ؟