PDA

View Full Version : سوال: تفاوت در گزارش‌ها

Mehr@ban
دوشنبه 15 خرداد 1396, 19:27 عصر
سلام

من سه مدل گزارش مختلف از یک داده و یک منبع آماده کردم
ولی در نمایش نتیجه ها با هم متفاوت هستند

همون طور که در فایل ضمیمه موجود هست
سه نوع هست که در فرم مربوطه با سه کلید از 1 تا 3 نام گذاری شده
گزارش مطلوب شماره سه با نام -R_dore&mali هست ولی با طراحی شماره دو با نام R_test

میشه یه راهنمایی بفرمایید

ضمنا در شماره سه یا همون -R_dore&mali یک آیکن حذف فیلتر به صورت تصویر در پس زمینه گزارش موجود هست که قابل انتخاب نیست و نمیدونم برای چی اونجا اومده
در مورد اون هم نظر بدین

mazoolagh
سه شنبه 16 خرداد 1396, 13:29 عصر
از ساده شروع میکنیم:

ضمنا در شماره سه یا همون -R_dore&mali یک آیکن حذف فیلتر به صورت تصویر در پس زمینه گزارش موجود هست که قابل انتخاب نیست و نمیدونم برای چی اونجا اومده
در مورد اون هم نظر بدین
برای ریپورت تصویر زمینه (picture) گذاشتین - حذفش کنین درست میشه (در نمونه پیوست درستش کردم)

من سه مدل گزارش مختلف از یک داده و یک منبع آماده کردم
ولی در نمایش نتیجه ها با هم متفاوت هستند
1- طراحی گزارشها شلوغ هست. دستی به سر و روش بکشین و ساده اش کنین تا بشه بررسی کرد.
من یک فیلد از گزارش 1 رو بعنوان راهنمایی براتون انجام دادم:
این کنترل سورس فیلد بوده:
="دوره تحصیلی: " & IIf([amozesh_dore-tahsili]<>"";[amozesh_dore-tahsili];"ثبت نشده") & " تاریخ ثبت‌نام: " & IIf([amozesh_t-sabt]<>"";[amozesh_t-sabt];"ثبت نشده") & " شیفت کلاسی: " & IIf([amozesh_shift]<>"";[amozesh_shift];"ثبت نشده")

بعد از یک ویرایش و تمیزکاری مقدماتی میشه این:
=F1([amozesh_dore-tahsili];[amozesh_t-sabt];[amozesh_shift])
'Const LNR As String = "ثبت نشده"
Const LNR As String = "****"
Const LEP As String = "<b>" + "دوره تحصيلي: " + "</b>"
Const LRD As String = "<b>" + " تاريخ ثبت‌نام: " + "</b>"
Const LCS As String = "<b>" + " شيفت کلاسي: " + "</b>"
Public Function F1(EP As String, RD As String, CS As String) As String
F1 = LEP + Nz(EP, LNR) + LRD + Nz(RD, LNR) + LCS + Nz(CS, LNR)
End Function
طراحی جدولها رو هم درست کنین و یک مقدار هم وقت بگذارین کد تمیزتر و خواناتر و ساده تر هم خواهید داشت.

2- طراحی جدول ها هم باید درست بشه - بعنوان مثال مواردی مثل جنسیت ، دوره ، مربی و ... باید در جدولهای جداگانه ذخیره شده باشن و فقط از idشون بعنوان رفرنس استفاده کنین.
میتونین بعدا هم انجام بدین ولی اول درست شه بهتره
بعنوان نمونه جنسیت رو براتون انجام دادم (جدول Sexes و فیلد SexId در Student Info - بخش lookup رو ببینین تا روش کار دستتون بیاد)

Mehr@ban
سه شنبه 16 خرداد 1396, 21:03 عصر
1- طراحی گزارشها شلوغ هست. دستی به سر و روش بکشین و ساده اش کنین تا بشه بررسی کرد.
2- طراحی جدول ها هم باید درست بشه

ممنونم از توضیحاتت. در مورد تصویر ممنونم کلی گیج شده بودم که این از کجا اومده.
اما در مورد کد نویسی ها

من تا بحال جندتا نمونه کار داشتم همش تجربی بوده و سر کنجکاوی خودم چیزی یاد گرفتم.

من نمونه کامل کار رو نذاشتم اینجا که فکر میکنم اگر اونو ببینید کلا قطع امید میکنین :اشتباه:
حالا اگر فرصتی باشه اونو رو هم میذارم تا نظرتون رو در موردش بگین. هرچند که میدونم نظرتون چیه.

و اما برای نکته اصلی که اختلاف بین گزارش ها بود چیزی نگفتین. هرچند که خیلی مشتاقم تا در مورد کد نوشتن بهینه چیزی یاد بگیرم ولی ...

راستی یه کارتون هم داشتم که پ.خ رو بسته بودین. امکان داره یه آدرس ایمیل بدین تا بتونم باهاتون ارتباط بگیرم؟

mazoolagh
شنبه 27 خرداد 1396, 12:06 عصر
و اما برای نکته اصلی که اختلاف بین گزارش ها بود چیزی نگفتین.
گفتم که - ساده تر کنین طراحی رو تا بشه بررسی کرد.

راستی یه کارتون هم داشتم که پ.خ رو بسته بودین. امکان داره یه آدرس ایمیل بدین تا بتونم باهاتون ارتباط بگیرم؟
همین ID در یاهو
ولی همینجا بپرسین هر سئوالی دارین - ماهی یکبار هم چک نمیکنم ایمیل

من نمونه کامل کار رو نذاشتم اینجا که فکر میکنم اگر اونو ببینید کلا قطع امید میکنین
اتفاقا ایده های خیلی خوبی داشتین در همین نمونه و خیلی هم امیدوار کننده است چشم انداز کارتون
ادامه بدین