PDA

View Full Version : سوال در مورد سیستم پیش فرض ورود به سایت در mvc

Xcalivorse
سه شنبه 16 خرداد 1396, 20:51 عصر
با سلام
من به تازگی دارم برنامه نویسی وب انجام میدم. میخواستم بدونم سیستمی که خود asp به صورت پیش فرض برای لاگین استفاده میکنه چه مزیتی داره به سیستمی که خودمون بنویسیم ؟ چون asp حتی فرم های مروبطه رو هم به صورت پیش فرض به سیستم اضافه میکنه. برام سوال شده که آیا از استاندارد خاصی تبعیت میکنه یا خیر و مشکلی هست اگر خودمون سیستم لاگین کاربر رو طراحی کنیم ؟
با تشکر

Moien Tajik
سه شنبه 16 خرداد 1396, 21:15 عصر
http://www.dotnettips.info/post/1630/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-asp-net-identity

hakim22
پنج شنبه 18 خرداد 1396, 00:14 صبح
برنامه نویسی سیستم های امنیتی ساده نیست. اشتباهه که فکر کنید میشه با ساختن یک جدول و ثبت اطلاعات کاربرهای مثل نام کاربری و رمز ورود و رمزگذاری رو اون یک سیستم امنیتی ساخت.
امنیت در Identity با طراحی شرکت مایکروسافت انجام شده و در بهترین و ساده ترین شکل ممکن در اختیار برنامه نویسان وب قرار گرفته.

کار کردن با Identity ساده است و در پروژه های پیشفرض ASP MVC همه ی نیازمندی های اون نصب و ایجاد میشه به همین دلیل بهترین گزینه برای کاره. از این بهتر ابزاری پیدا نمی کنید.

alibahman47
پنج شنبه 18 خرداد 1396, 11:16 صبح
با سلام
من به تازگی دارم برنامه نویسی وب انجام میدم. میخواستم بدونم سیستمی که خود asp به صورت پیش فرض برای لاگین استفاده میکنه چه مزیتی داره به سیستمی که خودمون بنویسیم ؟ چون asp حتی فرم های مروبطه رو هم به صورت پیش فرض به سیستم اضافه میکنه. برام سوال شده که آیا از استاندارد خاصی تبعیت میکنه یا خیر و مشکلی هست اگر خودمون سیستم لاگین کاربر رو طراحی کنیم ؟
با تشکر

خودش به صورت پیشفرض از سیستم تصدیق هویت Identity 2 استفاده میکنه که البته حتما با دستور زیر آخرین ورژنش 2.1 رو هم نصب کن :
Install-Package Microsoft.AspNet.Identity.Samples -Pre
با این که بصورت پیشفرض تا CodeFirst طراحی شده ولی من آن رو با پایگاه داده Database ترکیب کردم به خوبی استفاده کردم .

علاوه بر امنیت توسعه پذیری فوق العاده ای داره .
قابلیت هایی مثل ورود دو مرحله ای و سیستم ارسال ایمیل موقع ثبت نام و ارسال پیامک و ورود به حساب کاربری با جیمیل و .. و حتی دیدن لاگین های که از جاهای دیگه ای مثل جیمیل و .. به حساب کاربریتون شده و ...

البته فکر کنم اخرین آپدیت این فریم ورک مربوط به 2014 هست و آپدینت های جدید فقط برای Core میاد.
بنظرم اگه تازه میخوایید شروع کید مستیم به سمت Core برید . خود بنده هم یه پروژه در حال انجام با Mvc دارم و بعدش حتما به سمت Core مهاجرت میکنم.

موفق و پیروز باشد