PDA

View Full Version : Databinding در Asp.Net2

edris60
جمعه 14 مهر 1385, 08:39 صبح
سلام دوستان
من تازه کارم
یک سوال دارم در مورد استفاده از امکانات asp.net2 برای داده ها و databinding
خیلی راحت میشه gridview و detailview رو به دیتابیسی که در پوشه app_code قرار میدیم ربطش داد بدون کد نویسی ، اینا رو بلدم
سوالم اینه که میشه به اون دیتابیس دسترسی داشت و از طریق خود برنامه بهش اطلاعات وارد کرد؟
فرضا یه فرم داریم و میخواهیم اطلاعاتی که کاربر وارد این میکنه در دیتابیسی که در پوشه app قرار دادیم insert بشه
در ضمن برای آپلود برنامه باید این پوشه رو بذاریم رو هاست و نیازی نیست Backup از دیتابیس فرستاده بشه برای ادمین هاست که restore کنه؟؟

ممنون میشم راهنمائیم بفرمائید

nazaninam
جمعه 14 مهر 1385, 23:59 عصر
ببینید دوست من این که شما اطلاعات رو چطور درج کنید بسته به connectionstring داره خوب مشکلی نیست شما آدرس دیتابیس رو داخل اون پوشه بدید
برای آپلود هاست شما باید sql server 2005 رو پشتیبانی کنه که اکثر هاست ها ارائه نمیدن و اگر بدن هم پول خوبی ازتون میگیرن

edris60
شنبه 15 مهر 1385, 07:42 صبح
سلام
ممنونم از راهنمائیتون
راستی برای استفاده از امکانات membership تو دات نت 2 هم که دارم از کنترلهاش استفاده میکنم باید حتما هاست sql2005 رو پشتیبانی کنه؟

edris60
یک شنبه 16 مهر 1385, 07:38 صبح
وقتی در asp.net configuration تنظیمات مربوط به membership و rules رو انجام میدیم در پوشه app_data یک دیتا بیس به نام aspnetdb.mdf اضافه میشه که تو table هاش اطلاعات تنظیم شده ما هست
حالا سوال اینه که من این دیتابیسو چطوری منتقل کنم به هاست؟ باید منتقلش کنم به sql و ازش بک آپ بگیرم؟
آیا این فایل باید حتما در sql server 2005 باز بشه ؟
وقتی میخوام تو sqlserver2000 ،اینو attach کنمش ، وقتی مسیرشو انتخاب میکنم این ارور رو میده:

Error 602: Could not find row in sysindexes for database ID 9, object ID 1,index ID 1.Run DBCC CHECKTABLE on sysindexes.

باید چیکار کنم؟

hassan_h
سه شنبه 09 مهر 1387, 23:13 عصر
وقتی در asp.net configuration تنظیمات مربوط به membership و rules رو انجام میدیم در پوشه app_data یک دیتا بیس به نام aspnetdb.mdf اضافه میشه که تو table هاش اطلاعات تنظیم شده ما هست
حالا سوال اینه که من این دیتابیسو چطوری منتقل کنم به هاست؟ باید منتقلش کنم به sql و ازش بک آپ بگیرم؟
آیا این فایل باید حتما در sql server 2005 باز بشه ؟
وقتی میخوام تو sqlserver2000 ،اینو attach کنمش ، وقتی مسیرشو انتخاب میکنم این ارور رو میده:

Error 602: Could not find row in sysindexes for database ID 9, object ID 1,index ID 1.Run DBCC CHECKTABLE on sysindexes.

باید چیکار کنم؟
دقیقا مشکل من همینه کسی هست که بلد باشه و بتونه کمک کنه

kezack
چهارشنبه 10 مهر 1387, 00:44 صبح
اين خطا مشكلش اينه كه توي sql2000 باز نميشه
من يكبار ازين ديتابيس توي هاست استفاده كردم رو attach مشكل داشتم كه خودشون نمي دونم درست كردن
فكر كنم ديتابيس رو بايد در قسمت db بوشه مربوط به ftp قرار دهيد و از انجا به بانك تون وصل شين