PDA

View Full Version : ajax

ingenuous67
سه شنبه 23 خرداد 1396, 19:32 عصر
دوستان سلام
فرض کنید تو یه صفحه یه دکمه داریم. میخوایم زمانی که کاربر رو دکمه کلیک میکنه محتویات یک بخش خاص از صفحه تغییر کنه. واسه این کار هم میدونم از ایجکس استفاده میشه. ابتدا درخواست به فایل ایجکس ارسال میشه و تو قسمت success داده ها رو به صورت json گرفته و تو قسمت مورد نظر قرار میدیم.
اما مشکلی که من دارم اینه که قسمتی که من میخام با ایجکس تغییر کنه حاوی کدهای html زیادی هست که با روش معمولی خیلی سخت میشه انجامش داد.
روشی هست که مثلا تو اون فایل ایجکس کل محتوای اچتمل تولید بشه و به خروجی فرستاده بشه و این طرف فقط با جی کوئری متد appen رو فراخونی کنیم؟
با تشکر

ingenuous67
چهارشنبه 24 خرداد 1396, 20:05 عصر
کسی نیست کمک کنه؟

plague
چهارشنبه 24 خرداد 1396, 20:32 عصر
از نظر فنی بله میشه
توی بک اند داده هاییکه از دیتبایس خوندی رو تزریف میکنی به قالب html و و اون قالب رو میریزی توی یک متغیر بعد تو جیسون یا مستقیم تو آرایه جیسون
بعد هم جیسون رو برگشت میدی

حالا چجوری اینکار رو بکنی بستگی داره که از چه سیستم / فریم ورکی برای کد نویسی استفاده میکنی اکثر فریم ورک ها این قابلیت ها رو خیلی ساده فراهم میکنن

ingenuous67
پنج شنبه 25 خرداد 1396, 10:25 صبح
میدونم توی فریمورک yii باهاش کار کردم و خیلی راحت بود. اما این پروژه با php خام هست و فریمورک ندارم. توی php خام همچین امکانی نیست؟

plague
پنج شنبه 25 خرداد 1396, 18:24 عصر
هر کاری با فریم ورک انجام میشه بدون فریم ورک هم قابل انجامه فقط کدنویسیش بیشتر میشه
با curl یا file_get_contents میتونی محتوای یک فایل رو بگیری و بریزی تو یک متغیر

ingenuous67
سه شنبه 30 خرداد 1396, 10:33 صبح
میشه تو مورد من بیشتر راهنمایی کنید؟
من داده ها رو از صفحه بگیرم و با ایجکس بفرستم به صفحه php
اونجا کوئری ها رو بزنم و قسمت اچتمل رو تشکیل بدم.
بعد تو قسمت success ایجکس من چطور این محتوای اچتمل رو بخونم؟
اصلا این تابع file_get_content رو چطور اینجا استفاده کنم؟