PDA

View Full Version : سوال: جلوگیری از فعالیت مجدد یک کاربر (Session)

masoud_dmp
جمعه 26 خرداد 1396, 13:51 عصر
سلام دوستان
سوال من اینه که چطور میتونم جلوی فعالیت مجدد یک کاربر رو بگیرم ؟
مثلا در قسمت تماس با ما پیامی رو ارسال کرده ولی مجددا که میخواد پیامی بده پیغام خطا بیاد و بگه که شما قبلا پیامی را ارسال کزده اید.
فقط این رو هم بگم که این مساله در مورد کاربر ثبت نام کرده نیست که بیام username اون رو بررسی کنم
میخوام از طریق session کاربر که بصورت Unknown وارد سایت شده این کار رو انجام بدم.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

مهدی کرامتی
جمعه 26 خرداد 1396, 16:53 عصر
استفاده از Session راه حل مناسبی نیست. در فرم ثبت اطلاعاتی مانند نظرات برای کاربران لاگین نشده معمولا یک شناسه منحصر بفرد مانند ایمیل یا شماره تماس از کاربر پرسیده می شود و به ازای آن می توان کاربر را منحصر بفرد کرد.

masoud_dmp
پنج شنبه 01 تیر 1396, 17:39 عصر
سلام
من منظورم رو با یه مثال دیگه میگم
برای مثال یک کاربر ثبت نام نکرده (Unknown) میخواد یک لایک مثبت به یک مطلب از مطالب سایت رو با کلیک کردن ارسال کنه
که البته این امکان در خیلی از سایتها هست در حالی که هیچ احتیاجی هم به ثبت نام کاربر نیست
پس قاعدتا این روش با سشن جلوگیری میشه (جلوگیری از عدم ثبت دوباره لایک در اون لحظه)
ممنون میشم یه روشی برای این مسئله ارائه نمایید.

masoud_dmp
دوشنبه 05 تیر 1396, 16:08 عصر
سلام دوستان مشکل من هنوز حل نشده
ممنون میشم منو راهنمایی کنید ... :گریه::گریه:

fakhravari
سه شنبه 13 تیر 1396, 19:40 عصر
سلام دوستان مشکل من هنوز حل نشده
ممنون میشم منو راهنمایی کنید ... :گریه::گریه:

گریه نداره که

من میتونم 100 یوزر درست کنم با ایمیل های مختلف. تنها راه همین کنترل یونیک مشخصه یوزر هست

f.mirshekar
چهارشنبه 14 تیر 1396, 14:06 عصر
یکی از راه هایی که می تونید استفاده کنید حالا باز این کار رو زیاد نمی پسندم، این هست که شما ip کاربر رو در session ذخیره کنید یا در cookie
بعد چک کنید

Tekyegah
چهارشنبه 14 تیر 1396, 18:23 عصر
به نظر من شماره ( SN ) اون مطلب رو توی session یا کوکی ذخیره کن ... با زدن کلید لایک چک کن session یا کوکی با اون مقدار وجود داره یا نه ...

masoud_dmp
پنج شنبه 15 تیر 1396, 05:21 صبح
یکی از راه هایی که می تونید استفاده کنید حالا باز این کار رو زیاد نمی پسندم، این هست که شما ip کاربر رو در session ذخیره کنید یا در cookie
بعد چک کنید

خوب همین روش چه کدی داره ؟

Tekyegah
جمعه 16 تیر 1396, 15:47 عصر
مگه هر کاربر IP valid داره که بتونید IP !!! رو ذخیره کنید ! IP شرکت ارائه دهنده اینترنت ISP رو بهتون میده ... ممکنه 2 کاربر از یه شرکت وصل شه ، اونوقت کاربر دوم نمیتونه لایک شه .