PDA

View Full Version : برقراری ارتباط با دیتا بیس و Try

mehdi58
جمعه 14 مهر 1385, 12:14 عصر
سلام
من از روش زیر واسه برقراری ارتباط با دیتا بیس استفاده می کنم :

Try
Cnn.open()
…..
…..
Catch ex as OleDbExecption
Response.Write(ex.Message.Tostring())
Finally
End Try

اما موقعیکه پروژه ام رو تست می کنم ( این پروژه قراره در یه اینترانت استفاده بشه و موقع تست اون هم کامپیوتر من به شبکه داخلی متصله) با عبارت زیر توی نوار آدرس مرورگرم روبرو می شم و پیغام The page can not be displayed! رو مشاهده می کنم اما اگه اتصال با شبکه رو قطع کنم دیگه این اتفاق نمی افته ، البته این رو هم بگم که بعضی از مواقع هم اتفاق بالا نمی افته !!
آیا کسی می دونه دلیلش چیه ؟؟
http://localhost/myproject/SQL%20Serever%20does%20not%20exist%20or%20access%2 0denied

متشکرم

shahab_ksh
جمعه 14 مهر 1385, 13:22 عصر
ممکنه در این صفحه با مشکلی رو برور شده و دیرایرکت کرده به صفحه error که در web.config براش تعریف شده اما چون اون فایل رو پیدا نکرده این پیغام رو میده

mehdi58
جمعه 14 مهر 1385, 21:57 عصر
آخه فقط بعضی از مواقع این اتفاق می افته و جالب انجاست که با قطع ارتباط کامپیوترم از شبکه محلی مشکلی به وجود نمی یاد .
این که اون مشکل چیه و چه جوری میشه رفعش کرد واسم مهمه !

shahab_ksh
شنبه 15 مهر 1385, 00:51 صبح
اگه با قطع شدن از شبکه این مشکل پیش نمیاد و برای تمام صفحات این مشکل پیش میاد
پس مشکل آدرس آی پی میتونه باشه و احتمالا هم از IIS یا Vs.Net 2003 استفاده میکنید

اگه احتمال بالا درست باشه پس باید با Vs.net 2005 مشکلی نداشته باشه

mehdi58
شنبه 15 مهر 1385, 17:07 عصر
اگه با قطع شدن از شبکه این مشکل پیش نمیاد و برای تمام صفحات این مشکل پیش میاد

میشه بیشتر توضیح بدین !!!!

پس مشکل آدرس آی پی میتونه باشه و احتمالا هم از IIS یا Vs.Net 2003 استفاده میکنید

دقیقا درسته ، راه حلش چیه ؟؟

اگه احتمال بالا درست باشه پس باید با Vs.net 2005 مشکلی نداشته باشه

فعلا قصد استفاده از vs 2005 بنا به دلایلی نمی تونم استفاده کنم !

shahab_ksh
شنبه 15 مهر 1385, 21:06 عصر
دلیل شاید از مشکل آیپی ها باشه چون با شبکه آشنا نیستم چیزی نمیتونم بگم و باید از اساتید این فن بپرسید در قسمت تالار شبکه

دلیل استفاده از Vs.net 2005 هم اینه که این ورژن از دات نت موقع اجرا از IP غیر از IP هست که در IIS و Vs.net 2003 هست

mehdi58
دوشنبه 17 مهر 1385, 22:22 عصر
خب گویا تالار شبکه هم غیر فعاله ( البته الان من میخواستم این تاپیک رو توی اون تالار مطرح کنم که با این مشکل برخورد کردم)
از دوستان کسی توی این زمینه می تونه کمکی بکنه ؟

mehdi58
یک شنبه 23 مهر 1385, 10:02 صبح
سلام
اگه از Try استفاده نکنم مشکلم حل میشه اما هنوز موندم که چرا این اتفاق می افته !!!

shahab_ksh
یک شنبه 23 مهر 1385, 10:46 صبح
اگه از Try استفاده نمیکنید مشکلتون حل میشه
پس یه مشکلی هست بین کد Try شما اون رو حل کنید

mehdi58
یک شنبه 23 مهر 1385, 20:22 عصر
اگه از Try استفاده نمیکنید مشکلتون حل میشه
پس یه مشکلی هست بین کد Try شما اون رو حل کنید

دوست عزیز اگه مطالب من رو دقیق خونده باشین می بینین که من فقط برخی از مواقع با Try مشکل دارم به عبارت دیگه بعضی از مواقع صفحه Index.aspx من درست بارگذاری میشه و کار خودش رو انجام می ده اما همون صفحه و با همون کد و بدون هیچ تغییری در برخی از مواقع جواب نمی ده و ...

yasak5
یک شنبه 23 مهر 1385, 21:59 عصر
سلام،
احتمال داره کد های بین Cnn.Open و Catch ex as OleDbExeption این مشکل رو باعث می شن. می تونی کدهات رو کامل اینجا نشون بدی؟

mehdi58
دوشنبه 24 مهر 1385, 13:30 عصر
فکر می کنم مشکل حل شد .
من عمل اتصال به دیتا بیس و خروج از اون رو توی یه کلاس نوشته بودم
بعد در یکی دو قسمت از پروژه که از اون استفاده می کردم قبل از بستن اتصال عمل Return رو انجام می دادم که اشتباه بود .