PDA

View Full Version : سوال: جستجوی تو در تو

rezaAcc
یک شنبه 28 خرداد 1396, 02:02 صبح
دوستان سلام
به تصویر زیر نگاه کنید
145524
ببینید قضیه به این صورته که میخوام برنامه کرایه یا همون کرایه حمل بنویسم

و مشکلم اینه که نمیدونم چه کدی بنویسم که کرایه را خودش پیدا کنه
تا اینجاش درسته که وقتی میزنم مثلا ماشین شماره 11456 و خودش تکس باکس رو پر میکنه که این ماشین از نوع تک هست و ظرفیتش 210 جعبه میباشد
اما نمیدونم چطوری باید بتونم از جدول کرایه ها وقتی مقصد را اصفهان تعریف کردیم بتونه مبلغ کرایه حمل 210 جعبه به اصفهان را برام بخونه

تیبل هامم به این صورته که یک tbl گروه دارم (فیلد ها id , groupName , t150 , t160 ,t170 , t180 , t190 , t200 ,t210)مثلا ف150 همون کرایه 150 جعبه است
و یک tbl شهر ها که فیلدهاش(id , shahrName , groupId)

ممنون میشم راهنماییم کنید
راستی با entity framework 6 مینویسم

MMR_1234
یک شنبه 28 خرداد 1396, 07:39 صبح
میتونی یک آرایه دو بعدی تعریف کنی
یک بعد اون گروه یک بعد میزان جعبه بعد از اون آرایه قیمت رو بدست بیاری

parvizwpf
یک شنبه 28 خرداد 1396, 21:06 عصر
مگه هر شهری به یه گروه وصل نیست؟ حالا یه switch case بنویسید که اگه هر کدوم از ستونها مقدار داشت همون مقدار رو نشون بده . یعنی وقتی زد اصفهان حالا با سوییچ میبینید که جز کدوم دسته بندی هست وقتی بهش رسیدید مقدار داخلش رو که احتمالا 2100000 هست رو نشون بدید . البته طراحی دیتابیستون زیاد مناسب نیست
میتونستید جدول شهر بگیریرد و جدولی برای نگهداری گروه که داخلش فیلدهاش به این صورته
ID - GroupName - BoxQuantity - Price

rezaAcc
شنبه 03 تیر 1396, 17:49 عصر
مگه هر شهری به یه گروه وصل نیست؟ حالا یه switch case بنویسید که اگه هر کدوم از ستونها مقدار داشت همون مقدار رو نشون بده . یعنی وقتی زد اصفهان حالا با سوییچ میبینید که جز کدوم دسته بندی هست وقتی بهش رسیدید مقدار داخلش رو که احتمالا 2100000 هست رو نشون بدید . البته طراحی دیتابیستون زیاد مناسب نیست
میتونستید جدول شهر بگیریرد و جدولی برای نگهداری گروه که داخلش فیلدهاش به این صورته
ID - GroupName - BoxQuantity - Price

ممنون از باسختون
اما به نظرتون این مدل طراحی دیتا بیس منطقی تره؟

من این نوع قیمت ها را در نرم افزار های حسابداری هم دیدم.
مثلا یک کالا بنام x دارن و هنگام فروش وقتی نوع فروش را مشخص میکنند قیمت اون نیز تغییر میکنه
بطور مثال قیمت کالا در نوع فروش های : همکار - عمده فروشی - خرده فروشی و ... متفاوته

حالا با این اوصاف بازم بیشنهادتون همون ID - GroupName - BoxQuantity - Price هست؟
و اگه امکان داره میشه یه نمونه کد برام بذارید تا متوجه بشم؟با entity ؟ من مبتدی ام لطفا راهنماییم کنید
متشکرم

rezaAcc
سه شنبه 06 تیر 1396, 01:43 صبح
دوستان
من به راه حل این مشکل به شدت نیاز دارم
اگر کسی از دوستان میتونه یک نمونه سورس بذاره خیلی ممنونش میشم
واقعا برای طراحی دیتا بیس و کدهای سی شارپش موندم
خیلی بهش احتیاج دارم
در سطح یک مبتدی کمک کنید لطفا

ژیار رحیمی
چهارشنبه 07 تیر 1396, 00:40 صبح
دوست گرامی راه رو از اول اشتباه رفتی با ب بسمه الله شروع به کد نویسی کردی و با دو تا جدول نمیشه نرم افزاری برای این کارنوشت.میبایست در ابتدا سیستم رو تحلیل میکردی موجودیت ها و روابط بین آنها رو مشخص میکردی سپس یه نمونه دیتابیس رو طراحی و پس از آن شروع به کد نویسی میکردی .وقتی تحلیل شما اشتباه هست نمیشه کمک کرد مثلا با تصویر بالا میشه چند موجودیت رو بدست آورد راننده ، کامیون و بارنامه و.. جدولی برای این موجدیت ها جدولی وجود ندارد.

rezaAcc
چهارشنبه 07 تیر 1396, 18:03 عصر
دوست گرامی راه رو از اول اشتباه رفتی با ب بسمه الله شروع به کد نویسی کردی و با دو تا جدول نمیشه نرم افزاری برای این کارنوشت.میبایست در ابتدا سیستم رو تحلیل میکردی موجودیت ها و روابط بین آنها رو مشخص میکردی سپس یه نمونه دیتابیس رو طراحی و پس از آن شروع به کد نویسی میکردی .وقتی تحلیل شما اشتباه هست نمیشه کمک کرد مثلا با تصویر بالا میشه چند موجودیت رو بدست آورد راننده ، کامیون و بارنامه و.. جدولی برای این موجدیت ها جدولی وجود ندارد.

برای تمام مقادر جدول بخصوص گذاشتم ، برای راننده ، کامیون ها که مشخصات ظرفیت بارگیری در اون هست و ...
از نظر تحلیل مالی و چرخه فرایند مشکلی ندارم چون شغلم و تحصیلاتم حسابداریه و چندین ساله دارم سیستم های بهای تمام شده پیاده میکنم(با نرم افزار هایی مثل همکاران سیستم) اما الان برای کد نویسی مشکل دارم

یعنی در اصل میخوام ببینم چطور میتونم وقتی اسم مقصد بار را دارم(همون شهر اصفهان مثلا) از بین آیتم های کرایه ، کرایهء اون تعداد جعبه ای که بهش دادم را نشونم بده.

ممنون از همگی

Mahmoud.Afrad
چهارشنبه 07 تیر 1396, 18:13 عصر
کلاس های موجودیت ها (مدل دیتابیس) رو قرار بدید.

rezaAcc
چهارشنبه 07 تیر 1396, 19:00 عصر
کلاس های موجودیت ها (مدل دیتابیس) رو قرار بدید.

با سلام و ممنون از پیگیری شما:قلب::قلب::قلب:

Mahmoud.Afrad
چهارشنبه 07 تیر 1396, 20:02 عصر
جداول نرمال نیستند.
مثلا در جدول Tbl_GrpCity تعداد رو نباید به صورت ستون به کار ببرید، بلکه باید در جدولی تعداد جعبه، و در جدول واسطی مشخص کنید فلان تعداد در فلان مسافت فلان قدر کرایه تعلق میگیره(حتی میتونید نوع خودرو را هم در میزان کرایه دخالت بدید)
اگر میتونید برگردید و طراحی رو اصلاح کنید.

rezaAcc
چهارشنبه 07 تیر 1396, 20:50 عصر
جداول نرمال نیستند.
مثلا در جدول Tbl_GrpCity تعداد رو نباید به صورت ستون به کار ببرید، بلکه باید در جدولی تعداد جعبه، و در جدول واسطی مشخص کنید فلان تعداد در فلان مسافت فلان قدر کرایه تعلق میگیره(حتی میتونید نوع خودرو را هم در میزان کرایه دخالت بدید)
اگر میتونید برگردید و طراحی رو اصلاح کنید.

در هر گروه از مسیر ها حدود 10 الی 15 شهر معرفی میشه و حدود 10 گروه شهر هم معرفی میشه
هدفم اینه که هنگام افزایش کرایه ها ، نیاز نباشه که کرایه تک تک شهر ها را از 150 جعبه تا 260 جعبه یکی یکی تغییر بدم و فقط در گروه شهر ها تغییر قیمت اعمال بشه

حالا با این اوصاف میشه یک نمونه برام مثال بزنید؟
انقدر بهش نیاز دارم که واسه نمونه سورسش اگر مبلغی هم لازمه حاظرم بپردازم.
ممنونم