PDA

View Full Version : سوال: اتصال به دیتابیس SQL Server - چهار عمل اصلی در #C

crafcrab
سه شنبه 30 خرداد 1396, 15:55 عصر
سلام دوستان
من 6 سال پیش با C# در .net کار کردم تا شی گرایی و اتصال به دیتابیس بعد دیگه رفتم سراغ طراحی وبسایت از اون موقع دیکه Applacation ننوشتم

الان بعد این همه سال نیاز دارم یه برنامه بنویسم که به SQL server وصل بشه و چهار عمل اصلی را روی داده های موجود در دیتابیسش انجام بدم
الان گیج شدم یه چیزایی یادم datasetو raderوdata adapter اینا اون زمان کار میکردیم

سوال 1 - من vb.net 2013 نصب کردم حالا باید sql server هم روسیستم نصب کنم؟ چون خود .net یک sql نصب میکنه که میشه باهاش جدول ساخت
سوال 2 - یه نمونه پروژه میخوام که به یک دیتابیس وصل بشه و چهار عمل اصلی رو روی داده ها بشه انجام داد تا من یادم بیاد شیوه کار

این پروژه ای که میخوام درست کنم قرار رو یک PC فقط کار کنه همین تحت شبکه نیست

samiasoft
پنج شنبه 01 تیر 1396, 22:57 عصر
سلام دوستان
من 6 سال پیش با C#‎‎ در .net کار کردم تا شی گرایی و اتصال به دیتابیس بعد دیگه رفتم سراغ طراحی وبسایت از اون موقع دیکه Applacation ننوشتم

الان بعد این همه سال نیاز دارم یه برنامه بنویسم که به SQL server وصل بشه و چهار عمل اصلی را روی داده های موجود در دیتابیسش انجام بدم
الان گیج شدم یه چیزایی یادم datasetو raderوdata adapter اینا اون زمان کار میکردیم

سوال 1 - من vb.net 2013 نصب کردم حالا باید sql server هم روسیستم نصب کنم؟ چون خود .net یک sql نصب میکنه که میشه باهاش جدول ساخت
سوال 2 - یه نمونه پروژه میخوام که به یک دیتابیس وصل بشه و چهار عمل اصلی رو روی داده ها بشه انجام داد تا من یادم بیاد شیوه کار

این پروژه ای که میخوام درست کنم قرار رو یک PC فقط کار کنه همین تحت شبکه نیست

درود

شما چرا قبل ایجاد تاپیک جستجو نمیکنید؟ باور کنید مباحث مربوط به دیتابیس خیلی تکراریه و در انجمن بارها مطرح شده.

نمونه پروژه ها هم زیاده بگردید هست.

نسخه ای که خود ویژوال نصب میکنه معمولا نسخه اکسپرس sql هست و چون تحت شبکه کارنمیکنید همین کفایت میکنه. اگر هم بعد انتشار خواستید در یک کامپیوتر دیگری نصب کنید همین نسخه اسکیول اکسپرس رو بایستی در همون سیستم نصب کنید

r@miiin
سه شنبه 20 تیر 1396, 08:09 صبح
http://www.dotnettips.info/post/831/ef-code-first-1

group45
سه شنبه 20 تیر 1396, 13:12 عصر
دوست عزیز با جستجو خیلی سریعتر به نتیجه میرسی تا متنظر پاسخ دوستان من باشی