PDA

View Full Version : سوال: مشکل بهم ریختن دیزاین فرم در حالت غیر اجرا

myid100
دوشنبه 05 تیر 1396, 13:18 عصر
سلام دوستان . دیزاین فرمی که قبلا همکارهای قدیمم نوشتند و قراره من اپشن های جدید بهش اضافه کنم بهم ریخته و در حالت غیر اجرا وقتی می زنم رو دیزاین فقط پیام خطا میاد . هنوزم به ورژن های قبلی سورس دسترسی ندارم تا عمل کپی پیست انجام بدم . چند بارم برنامه رو بیلد کردم ولی درست نشد . اگه راه حلی به ذهنتون برای حل مشکل بهم ریختن دیزاین فایل ها در حالت stop میرسه . لطف کنید منو راهنمایی کنید . ضمنا برنامه win app هست ؟؟؟؟؟

145607

parvizwpf
سه شنبه 06 تیر 1396, 00:59 صبح
معمولا مسیری که میگه رو از پایین دنبال کنید احتمالا در کانستراکتور یا کد برخی کنترلها یا فرمتون مشکلی وجود داره

myid100
سه شنبه 06 تیر 1396, 01:49 صبح
ممنون از جوابتون . از کنترل تب و کانکشن استرینگ خطا می گیره . تو design.cs رفتم ولی به نظر کنترلها مشکل نداشتند . در ضمن دقت کنید از فرم دیگه ای به نام findbusiness ایراد می گیره . خودم فکر می کنم باید برم سراغ دیتاستی که احتمالا یکی از کنترلهای روی فرم بهش وصله و خوب کار نمی کنه . ولی مسئله مهم اینه که در حالت اجرا هیچ مشکلی نداره .
در ضمن یکی چیزی گفت که من حواسم نبود . authenticateduser ایراد می گیره . حالا من نمی دونم که باید با user دیگه ای وارد شم . و یا اینکه منظورش user دیتابیس هست یا خیر ؟

طبق تریس همینه . ولی اخه فرمهای دیگه با همین یوزر دارند درست کار می کنند .

myid100
سه شنبه 06 تیر 1396, 02:19 صبح
ممنون که پاسخگو بودید . می تونم بدونم شما سابقه کار در زمینه #C دارید و اینکه چند ساله ؟

ebrahim.rayatparvar
سه شنبه 06 تیر 1396, 09:40 صبح
تو دیزاینر برو ببین کدوم خط داره پیغام خزا میده شاید متد ایونت خاصی پاک شده باشه یا اینکه برنامه از کامپوننت خاصی داره استفاده میکنه و شما این نسخه از کامپوننت با ورژن تفاوت داره

ژیار رحیمی
سه شنبه 06 تیر 1396, 12:34 عصر
شما در سازنده کلاس فرم و یا در رویداد Load آن یه نمونه سازی از یک کلاس(User) انجام دادی که نمونه سازی با خطا مواجه شده که با توجه به خطا (connectionString مقدار دهی اولیه نشده) بهتره کدهای خودت رو اصلاح کنی یا با یک if شرایط مد Design ویا runtime اجرا شدن آن بخشی از کد را که باعث خطا میشود رو کنترل کنی قبل از نمونه سازی کد زیر را بنویس.

if (DesignMode) return;
//..... نمونه سازی