PDA

View Full Version : سوال: انتخاب آیتم های Gridlookupedit DevExpress بر اساس id جدول

MahmoodM30
سه شنبه 13 تیر 1396, 11:28 صبح
سلام دوستان ممنون میشم در این مورد من رو راهنمایی کنید
کامپوننت DevExpress یه ابزار داره به نام Gridlookupedit که کار همون کمبوباکس رو میکنه ولی حرفه ای تر و با قابلیت های بهتر به دلایلی از این ابزار استفاده کردم و با جدول مورد نظرم ارتباط دادم تصویر زیر

145683

حالا من میخوام وقتی روی دکمه ای کلیک میکنم بتونم بر اساس id اون فلید که تو جدول ذخیره کردم آتم مورد نظر رو از لیست انتخاب کنه
با کد زیر میشه آیتم ها رو انتخاب کرد ولی بر اساس شماره اندیس که خود لست ترتیب کرده مثلا ایتم اول 0 ایتم دوم 1 آیتم سوم 2 و .....

object keyValue2 = txtFroshande.Properties.GetKeyValue(1);
txtFroshande.EditValue = keyValue2;

حالا شماره آیدی ایتم اول ممکنه 5 باشه و من تو جدول این شماره آیدی رو ذخیره کردم و میخوام بر اساس این از لیست آیتم انتخاب بشه توی بعضی ابزار های کمبوباکس این کار میکنه ها ولی تو این ابزار کار نمیکنه و هرچی گشتم نتونستم کد مناسبی رو پیدا کنم

ممنون میشم در این مورد دوستان راهنمایی کنن

ebrahim.rayatparvar
سه شنبه 13 تیر 1396, 19:01 عصر
خوب شما زمانی گه griidlooupedit رو باز میکنید و از سطر هی موجوی یکی رو انتخاب میکنید مقدار gridLookUpEdit.EditValue شما برابر IDFroshande میشه طبق چیزی که شما نوشتید. پس کافیه اسم کنترل شما هر چی هست یه دات بزارید و از EditValue استفاده کنید.

MahmoodM30
سه شنبه 13 تیر 1396, 20:10 عصر
خب مشکل اینجاست که این کار انجام نمیشه و با شماره ایدی نمیاره کلا EditValue مقدار میدی چیزی رو نشون نمیده

ebrahim.rayatparvar
چهارشنبه 14 تیر 1396, 13:55 عصر
ظاهرا من سوال شما رو بعد برداشت کردم شما به editvalue مقدار نباید بدین شما مقدار خودتون از بانک رو میگیرین مثل گریدویو میریزن داخل gridlookup به این صورت که :

gridlookupedit.Properties.DataSource = dt;

متغیر dt هم همون لیست مقداری هست که از بانک دریافت میکنید و وارد گریدلوکاپ میشه و زمانی که رو گرید لوکاپ کلیک کردین لیس باز شده مقدار ها رو میبینید و با انتخاب یکی ار این موارد editvalu مقدار دریافت میکنه و شما میتونید باهاش کار کنید

MahmoodM30
چهارشنبه 14 تیر 1396, 18:53 عصر
بزارید واضح بگم مم توی لیستم 10 تا اسم دارم که هرکدوم یه شماره آیدی داره حالا من میخوام با اجرا کد یکی از اون آیتم از لیست انتخاب بشه پس میام و editvalu رو مقدار دهی میکنم مقلا میخوام آیتم اول انتخاب بشه که کد آیدی اون هست 112 پس editvalu رو برابر 112 کنم و اجرا کنم باید از لیست انتخاب بشه که نمیشه و مشکل من همینجا هست که چرا انتخاب نمیشه نه چیز دیگه