PDA

View Full Version : آردوینو و esp8266 -07

ronix3
پنج شنبه 15 تیر 1396, 18:40 عصر
سلام دوستان
من دارم با یه آردوینو UNO و یه ماژول وای فای esp8266 کار میکنم
ماژول به پایه ۲ و ۳ آردوینو که به عنوان پین های سریال نرم افزاری تعریف شدن وصله و پین های سریال سخت افزاری آردوینو هم به کامپیوتر وصله. آردوینو داده های رو بین ماژول رد و بدل می کنه (یه واسطه) و یه کارایی که فعلا مهم نیست

مشکل اینجاست که داده هایی که کامپیوتر دریافت میکنه بعضی وقت ها در هم بر همه و کاراکتر های دریافتی عدد و انگلیسی نیستن (نمیدونم به این کاراکتر ها چی می گن) مثلا وقتایی که حجم داده ها زیاد میشه
مثلا پیام error رو edror دریافت می کنه یا ok رو or دریافت می کنه من فکر می کنم که مشکل از ماژول باشه
آیا سریال نرم افزاری تاثیری داره؟
اینکه ماژول ۳.۶ ولت و آردوینو ۵ ولت هستن چطور؟
بین ماژول و آردوینو مبدل سطح ولتاژ یا مقاومتی استفاده نشده آیا لازمه استفاده کنم؟ (قبلا از ۲ مقاومت ۱۰ و ۲۰ کیلو برای تقسیم ولتاژ استفاده کردم کار نکرد
برد وای فای ماژول چقدره؟
فروشنده می گه ۳۰ تا ۵۰ متر سایت های خارجی می گن حدود ۴۰۰ متر و در شرایط خاص تا چند کیلومتر
من بدون آنتن ازش تا ۷ ۸ متر بیشتر جواب نگرفتم فکر می کنم با آنتن هم حدود همون چیزی که فروشنده می گه بشه

مهدی کرامتی
پنج شنبه 15 تیر 1396, 19:22 عصر
مشکل اینجاست که داده هایی که کامپیوتر دریافت میکنه بعضی وقت ها در هم بر همه و کاراکتر های دریافتی عدد و انگلیسی نیستن (نمیدونم به این کاراکتر ها چی می گن) مثلا وقتایی که حجم داده ها زیاد میشه
سرعت SoftwareSerial رو روی چی گذاشتی؟

اینکه ماژول ۳.۶ ولت و آردوینو ۵ ولت هستن چطور؟
بین ماژول و آردوینو مبدل سطح ولتاژ یا مقاومتی استفاده نشده آیا لازمه استفاده کنم؟ (قبلا از ۲ مقاومت ۱۰ و ۲۰ کیلو برای تقسیم ولتاژ استفاده کردم کار نکرد)
مشکلی پیش نمیاد. تو دیتاشیت اش گفته پایه ها تا 5 ولت رو تحمل می کنند.

برد وای فای ماژول چقدره؟
در فضای بسته تا 40 متر، اما در فضای باز تا 400 متر هم تست شده. تو یک فیلم یوتیوب طرف از این آنتن های برد بلند بهش وصل کرد، تا حدود 7 کیلومتر هم بدون مشکل متصل شد!!!

ronix3
پنج شنبه 15 تیر 1396, 20:18 عصر
۱۱۵۲۰۰ سرعت های دیگه چک کردم اطلا جواب نمی گرفتم باز این نصفه و نمیمه جواب می ده ممنون از پاسختون

ronix3
شنبه 17 تیر 1396, 08:37 صبح
ممکنه بخاطر گرما موقع لحیم آسیب دیده باشه؟

ronix3
یک شنبه 18 تیر 1396, 08:58 صبح
Baud rate ماژول رو با دستور AT+CIOBAUD=9600 تغییر دادم مشکل حل شد و بدون مشکل کار می کنه

nanosi
شنبه 20 مرداد 1397, 05:52 صبح
سلام. این ماژول خیلی خوبه در کل. به راحتی هم نمیسوزه و اگه کار نداد این نیست که سوخته. با لحیم کاری و ولتاژ بالا دادن هم براحتی نمیسوزه مگه انکه دیگه خیلی اذیتش کنید. به نسبت قیمتش، حتی بادلار ده تومنی هم ارزش خرید و کار باهاش را داره حتی صرفا برای کسب تجربه.