PDA

View Full Version : سوال: Socket Programming - ELM 327

serius
جمعه 16 تیر 1396, 03:18 صبح
درود;

من یه دستگاه ELM 327 دارم ، که متصل میشه به سوکت ECU خودرو و به صورت بلوتوث کار میکنه .
حالا میخوام با زبان C# بتونم با این دستگاه ارتباط برقرار کنم .
فرمت کدی که باید ارسال کنم مثلا هست : "0105" و بعد یه Result باید دریافت کنم که هنوز نمیدونم به صورت Hex هست یا عادی .
در هر حال ، مشکلم اینجاست که نمیدونم چطور باید این کار رو بکنم و از چه کتاب خانه ای استفاده کنم .

تحقیقات و جستجو هایی که در طی یک هفته انجام دادم ، یه این رسیدم که باید از طریق COM Port این کار رو انجام بدم . ( اول این که یه دانگل بلوتوث دارم ) از قسمت Device Manager متوجه شدم COM چند با این دستگاه در ارتباط هست ( که 2 تا COM هست ، مثلا 1 و 2 )

با کد هایی که تو stackoverflow و جاهای دیگه ( MSDN ) گیر آوردم ، با متد SerialPort.Write و WriteLine رشته مورد نظرم رو ارسال کردم و با متد Read و ReadLine نتیجه رو دریافت میکنم . اما 2 حالت برام نتیجه میده ، یا این که وقتی میزارم رو COM1 تو Catch پیغام Time out میده ! یا اینکه وقتی تنظیم میکنم رو COM2 ، همون رشته ای که ارسال کردم رو به خودم بر میگردونه .

بعد یه راه دیگه ای رو هم تست کردم ، با COM1 ارسال کردم و با COM2 منتظر جواب شدم که این کار هم جواب نمیده و Time Out میده .

میشه راهنمایی کنین چه کاری دیگه میتونم انجام بدم که نکردم ؟
همچنین ، اگر به جای بلوتوث ، کابلش رو تهیه کنم بهتره ؟ ( یه نوع هست مستقیم وصل میشه به سوکت ECU خودرو ، و اون سرش به شکل USB هست ، همین ELM 327 هم هست )
(یه نوع دیگه هم خروجی به شکل سوکت RGB هست )

خیلی خیلی گشتم ، دیگه رو آوردم به این وب سایت ، تو گروه برنامه نویس هم کسی نبود جواب بده .
ممنون از کسایی که کمک میکنن .