PDA

View Full Version : چند سوال در مورد Report Builder

ali_divsalar
شنبه 15 مهر 1385, 14:45 عصر
مشکلاتی تو RB برام پیش اومد .توی تاپیکها گشتی زدم ولی به نتیجه درستی نرسیدم. ممنون می شم راهنمایی کنید.

1- می خوام اعداد رو تو گزارشات فارسی نشون بده. (فونت Tahoma رو امتحان نکردم)

2- تو PpDesighner ممکنه کاربران گزارشات ذخیره شده ای رو باز کنند که ارتباطی با فرم جاری نداشته باشه و در نهایت به دلیل عدم وجود برخی از فیلدهای Query فعلی تو گزارش ذخیره شده انتخابی پیغام خطایی به دفعات زیاد رخ بده . این مسئله برای گراشات پارامتریک که هر بار فیلدها ممکن است تغییر کنند ، زیاد پیش می آد.

چطور می تونیم جلوی این کار رو بگیریم. بعبارتی عدم وجود فیلدهای خاص تو گزارشات از قبل طراحی شده را تشخیص و از Load شدن اون گزارش جلوگیری کنیم.

3- چطور می تونیم کاری کنیم که باهربار وارد شدن به PpDeigner آخرین گزارش قبلی مجددا رو صفحه نیاد. (در وضعیت New باشیم )

4- موقعی که بصورت runtime فیلدهای ppDBPipeline را بهش معرفی میکنم (جهت فارسی شدن ALias فیلدها) پس از بستن PpDesighner منوهای اصلی غیر فعال می شوند بعبارتی سیستم هنگ می کنه .و گاها پیغام خطایی هم رخ می ده. احتمالا دستورات رو بدستی استفاده نکردم.

ali_abbasi22145
یک شنبه 16 مهر 1385, 12:38 عصر
سلام
1-چهل فونت فارسی برای xp نصب کن فونتهای فارسی می شود.
2-تو ارتباطات pppipline یا datasource مشکل دارید و خوب به هم وصل نشده اند. عین error را عکس بگیر اینجا بگذار.
3-بیشتر توضیح بدهید.
4-اصلا بدون احتیاج به ALias ین کار را انجام دادم و مشکلی پیش نیامده است.
لطفا تلفنی با من تماس بگیر تمام مشکلت را حل می کنم