PDA

View Full Version : سوال: پاس دادن اطلاعات datagridview به textbox

titipop1
سه شنبه 20 تیر 1396, 20:57 عصر
ای دستهای پرتوان برسید به داد ناتوان:گریه:
میخوام اطلاعات یه سطر حاص از گریدویو رد فرم اول ارسال بشه به تعدادی تکست باکس در فرم دوم البته این کار رو انجام دادم ارسال میشه منتها همیشه سطر اول ارسال میشه فقط سطر اول لامصب
تورو خدا کمکم کنید گیرم شدید
لازم به ذکر هستش که یه متغیر در سازنده فرم دوم تعریف کردم و اصلا خودتون کد رو ببینید ..........

Mahmoud.Afrad
سه شنبه 20 تیر 1396, 22:41 عصر
این کد داره از سطر فعلی(currentrow) استفاده میکنه. یا باید قبل از ایجاد فرم، سطرفعلی رو تغییر بدید به سطری که مورد نظرتون هست یا از اندیس سطر مورد نظر استفاده کنید.

رامین مرادی
چهارشنبه 21 تیر 1396, 09:04 صبح
1-شما باید isSelected سطر مد نظرتون رو true کنید بعد اونو بفرستید. در حالت پیش فرض سطر اول انتخاب شده هست.یک راهش هم اینه که یه متغییر سراسری تعریف کنی مثلا index بعد تو رویداد cellClick دیتا گریدتون برید ایندکس سطر انتخاب شدتون رو بزارید توی متغییرindex بعد هنگام ارسال این مدلی بفرستید

dataGrid.rows[index].cell[0].values.tostring()

اگه خطایی بود خودتون تصحیح کنید.
در ضمن اگه متوجه نشدید بگید تا بیشتر راهنماییتون کنم.

2-یا اصلا این روش که کد خودتون میشه رو استفاده کنید :

private void dataGridView1_CellDoubleClick(object sender ,DataGridViewCellEventArgs e){
if(e.RowIndex!=-1)
{
frm_pardokht_check f_ch_pass=new frm_pardokht_check(dataGridView1.Rows[e.RowIndex].Cells[0].Value.ToString();
f_ch_pass.ShowDialog();
}
}

titipop1
جمعه 23 تیر 1396, 15:08 عصر
دوستان متاسفانه جواب نداد:اشتباه:

رامین مرادی
شنبه 24 تیر 1396, 09:42 صبح
دوستان متاسفانه جواب نداد:اشتباه:

کجاش جواب نداد. من خودم از روش دومی که گفتم استفاده میکنم. اگه امکانش هست کد های روش دوم رو انجام بدید و ازش عکس بفرستید یا خروجی یا خطا هرچیزی که باهاش مواجه میشید رو اینجا بنویسید تا بهتر بشه راهنمایی کرد.

titipop1
شنبه 24 تیر 1396, 20:53 عصر
کجاش جواب نداد. من خودم از روش دومی که گفتم استفاده میکنم. اگه امکانش هست کد های روش دوم رو انجام بدید و ازش عکس بفرستید یا خروجی یا خطا هرچیزی که باهاش مواجه میشید رو اینجا بنویسید تا بهتر بشه راهنمایی کرد.
دوست عزیز ما آماتور هستم ساده تر بفرمایین ممنون میشم:تشویق::تشویق:

Mahmoud.Afrad
شنبه 24 تیر 1396, 22:20 عصر
شما در پست اول گفنید میخواهید یک سطر خاص رو انتقال بدید. خب این سطر خاص چیه و چه ویژگی داره؟ اندیس این سطر رو چطور بدست میارید؟

رامین مرادی
یک شنبه 25 تیر 1396, 07:55 صبح
private void dataGridView1_CellDoubleClick(object sender ,DataGridViewCellEventArgs e){
if(e.RowIndex!=-1)
{
frm_pardokht_check f_ch_pass=new frm_pardokht_check(dataGridView1.Rows[e.RowIndex].Cells[0].Value.ToString();
f_ch_pass.ShowDialog();
}
}

وقتی روی سلول خاصی کلیک میکنید. این کد مقدار اون سلول رو به فرمتون ارسال میکنه.

سل دابل کلیک یک رویداد از رویداد های دیتا گرید هست. e بهتون شماره ردیف و ستونی که روش کلیک کردینو میده حالا وقتی شماره ردیف رو دارید میتونید مقدار هر یک از ستون های اون سطر رو بدست بیارید. و تغییر بدید یا ازش استفاده کنید. مثل همین کار خود شما که مقدار سلول صفر که میشه اولین ستون شما در اون ردیف رو ارسال میکنه به فرم دیگه.
اگه بازم نیازه واضحتر بگم ؟
کلا هرجاشو نتونستید درک کنید بگید من یا دوستان دیگه راهنماییتون میکنن.