PDA

View Full Version : سوال کلی درباره برنامه نویسی سایت و اپلیکیشن و نوع اتصال این دو به هم و.......

lona1386
یک شنبه 25 تیر 1396, 13:23 عصر
با سلام
اول از همه ممنون میشم اساتید و حرفه ایی ها کمک کنند
من در حال راه اندازی سایت و اپلیکیشنی هستم درباره کار مشاور املاک
کار به این صورت هست که سایت و اپ طراحی میشه . در شهر معرفی میشه بین مردم
1. مالک میاد ملکش رو ثبت میکنه مشخصات رو میذاره و تایید . بعد از تایید من ادمین اونو میبینم .میام ویرایش هایی رو انجام یدم. شماره خودم رو میذارم و.... بعد تایید نهایی میکنم تا هم در سایت و هم در اپ دیده بشه
2. متقاضی : میاد ملک رو یا از سایت یا از اپ جستجو میکنه ( براساس فیلد هایی که مشخص کردم ) و بعد کد ملک رو میگیره و به ما زنگ میزنه میگه میخوام این ملک ها رو ببینیم و....

چند ماهی میشه دنبال این کار هستم و اینقدر حرف و داستان شندیم که گیج شدم. اکثرا یا دروغ میگن یا رقم های فضایی میدن

اول چیزهای یکه من شنیدم
1. حتما سیستم کد نویسی سایت باید حداقل php یا asp باشه. اصلا ووردپرس نباشه چون گارایی قوی نداره و به اپ وصل نمیشه ( البته در صورتی که قرار باشه دیتابیس اسکیلو سرور نوشته شده باشه )

2. بخش مدیریت اپ و سایت با هم طراحی بشه. یه سری میگن ما طوری طراحی میکنیم که در یک دسترسی هم اپ باشه هم سایتت که بتونی هر دو تا رو مدیریت کنی

یکی میگه موتور جستجو در سایت خیلی مهمه و اونی که میاد مثلا 500 تومان یا 1 میلیون ازت میگیره اصلا روش کار نمیکنه

حالا سوالی که من دارم

1. دقیقا چه سیستم کد نویسی باید باشه که هم به اپلیکیشن بخوره هم سایت . یعنی سایت رو چی باید نوشت که با اپلیکیشن خوب مچ بشه و اتصال داشته باشه ؟

2. اسکیلو سرور با مای اسکیلو سرور چقدر فرق داره ؟ کدوم بهتره ؟

3. براتصال این دو برنامه هم اپلیکیشن و هم سایت چه مواردی باید رعایت بشه ؟

در کل میخوام راهنمایی بگیرم که من برای سایت و راه اندازی این پروپره باید چه مورادی رو رعایت کنم از اول تا اخر

دوستان ممنون میشم
برای کمک گرفتن بیشتر و بهتر در چند فروم گذاشتم
با سپاس

plague
یک شنبه 25 تیر 1396, 16:39 عصر
1 - زبان برنامه نویسی فرق خاصی نمیکنه ولی پراستفاده ترین ها php , asp هست
ورد پرس یه cms نوشته شده با زبان php هستش ... شما فرق کن یه سیستم آماده که قبلا ینفر نوشته و شما میتونی یکم دستکاریش کنی و تغییر بدی تا تبدیلش کنی به چیزی که خودت میخای که البته محدودیت های زیادی داره و بیشتر برای سیستم های بلاگ مانند میخوره

2 - اولی برای asp هستش دومی برای php بهتر و بدتر نیستن
3 - سوال نا مفهومه