PDA

View Full Version : از کجا شروع کنم ؟

reza_mostafavi63
دوشنبه 26 تیر 1396, 10:38 صبح
با سلام خدمت دوستان

لطفا من رو برای شروع برنامه نویسی اندروید راهنمایی بفرمایید ..

ابزارهای مورد نیاز چی هستن ؟
با چه زبانی کد بزنم و بیشتر باب هست ؟ جاوا | پایتون|سی شارپ| ؟؟ و با کدام زبان میتونم به منابع کد و مثال های بیشتری دسترسی داشته باشم ؟؟

البته دوستان عزیز قبلا تاپیک هایی رو برای راهنمایی مبتدیان ایجاد کرده بودند .. ولی تاریخ آخرین آپدیت مطالب مربوط به سال 92 و قبل هست ..که ممکنه در طول زمان تغیراتی داشته باشه ....

با تشکر ..

رامین مرادی
دوشنبه 26 تیر 1396, 11:38 صبح
من خودم تازه شروع کردم. یکی از زبانهایی که میتونی انتخاب کنی جاوا هست. یادگیریش هم نسبتا راحته یه کم تمرین و تکرار میخواد. بهترین مثال ها و تمرینات و سوالات و راهنمایی هم با این زبان هست. یعنی مشکلی نمیتونی پیدا کنی که نتونی جوابشو تو نت پیدا کنی. بهترین منبع هم استک اور فلو که خیلی از سوالاتو جواب دادن توش.
ابزار هم برا جاوا هم میتونی ایکیلیپس هم با اندروید استادیو کار کنی. (پیشنهادم اندروید استادیو هست. که خود گوگل توسعه داده و تازگی ها هم نمونه ها و آموزشهاش زیاد شده)
اگه با سی شارپ هم میخوای کار کنی با زامارین تو محیط ویژوال استادیو 2015 یا 2017 میتونی کار کنی.

و همچنین باید sdk مربوط به اندروید هم دانلود کنی. که با یه سرچ ساده خیلی راحت میتونی پیدا کنی.

reza_mostafavi63
دوشنبه 26 تیر 1396, 12:08 عصر
مرسی از راهنمایی ... جاوا & اندروید استادیو فک میکنم بهتر باشه ؟؟ :متفکر:

رامین مرادی
چهارشنبه 28 تیر 1396, 10:47 صبح
مرسی از راهنمایی ... جاوا & اندروید استادیو فک میکنم بهتر باشه ؟؟ :متفکر:

بله اندروید استادیو خوبه. محیط یکپارچه و قدرتمند. که اگه اشتباه نکنم با جاوا توسعه داده شده.

godofphp
چهارشنبه 28 تیر 1396, 10:57 صبح
برای شروع میتونید از سایت سامنتا (http://samenta.ir)کمک بگیرید