PDA

View Full Version : مبتدی: وب سرویس درPHP

رامین مرادی
یک شنبه 01 مرداد 1396, 10:59 صبح
وقت بخیر دوستان
...............................
من برای یادگیری وب سرویس قصد دارم یه برنامه کوچیک طراحی کنم که هم بشه داده ها رو به وسیله یه برنامه دسکتاب با وب سرویس توی دیتا بیس هاست ذخیره کرد و نمایش داد.

چند تا درخواست دارم.
نیاز دارم تا کلا بدونم وب سرویس اساس کارش چجوریه و نیاز های اولیه برای راه اندازیش چیه.
تو وب سرویس نیاز دارم دوتا تابع داشته باشم . یکی دارای چند پارامتر ورودی برای دریافت اطلاعات و ذخیره اونا تو دیتا بیس.تابع دومی دریافت یک رشته خاص برای جستجو توی جدول و نتیجه به صورت json برگشت داده بشه.
ممنون میشم که راهنماییم کنید. که چیکار کنم و چطوری انجام. بدم. چون کلا تا حالا با وب سرویس کار نکردم. تو سایت هم سرچ کردم.نتیجه نداد و اکثر پستها بدون جواب یا ناقص بود که اصلا متوجه نشدم.

در ضمن اطلاعاتمم میخوام به صورت post بفرستم

plague
یک شنبه 01 مرداد 1396, 16:44 عصر
وب سرویس همونیه که فکر میکنی ! چیز عجیب یا پیچیده ای نداره
همون کدیه که برا سایت مینویسی فقط دیگه قالب گرافیکی نداره و خروجی رو به صورت json یا xml میده

رامین مرادی
یک شنبه 01 مرداد 1396, 17:43 عصر
وب سرویس همونیه که فکر میکنی ! چیز عجیب یا پیچیده ای نداره
همون کدیه که برا سایت مینویسی فقط دیگه قالب گرافیکی نداره و خروجی رو به صورت json یا xml میده
خب صحیح میفرمایید. حالا من چجوری این وب سرویس رو بسازم؟؟ کلا صفر صفرم چیزی نمیدونم. اگه امکانش هست راهنمایی کنید. یا سایت یا مقاله ای که توش راجبش نوشته باشه

plague
دوشنبه 02 مرداد 1396, 03:08 صبح
اگه برنامه نویسی 0 هستید که اول باید بری یاد بگیری من کاری نمیتونم بکنم برات
اگه api صفر هستی که من گفتم ... چیز خاصی نداره
فقط خروجی رو بجای اینکه تو قالب گرافیکی html بدی به شکل یه رشته جیسون میدی
مثلا api میخای بنویسی که طرف آید ی یه ممحصول رو بفرسته شما از دیتبایس بخونی بهش برگردونی
یه صفحه php میسازی توش مینویسی

$id = $_REQUEST['id'];
$product = " SELECT * FROM products where id = $id ";
echo json_encode(['success' => 1, 'product' => $product]);

به همین سادگی میتونه باشه
فقط کوئری رو خودت دیگه باید هندل کنی حالا با هر سیستمی که میخای بنویسی سطر خونده شده رو به صورت یه آرایه یا شی برگردونه بهت
حاا بعد بخای پیچیده ترش کنی میتونی ولیدیشن و موارد دیگه بهش اضافه کنی که باز هم میگم همون کد نویسی معمولی php هستش اینجوری نیست که api دستورات متفاوتی داشته باشه

رامین مرادی
دوشنبه 02 مرداد 1396, 08:58 صبح
اگه برنامه نویسی 0 هستید که اول باید بری یاد بگیری من کاری نمیتونم بکنم برات
اگه api صفر هستی که من گفتم ... چیز خاصی نداره
فقط خروجی رو بجای اینکه تو قالب گرافیکی html بدی به شکل یه رشته جیسون میدی
مثلا api میخای بنویسی که طرف آید ی یه ممحصول رو بفرسته شما از دیتبایس بخونی بهش برگردونی
یه صفحه php میسازی توش مینویسی

ممنون دوست عزیز . تقریبا تونستم راش بندازم

حالا مشکل اینه وقتی این وب سرویس رو تو رفرنس های ویزوال استودیو میخوام اد کنم خطا میده . الان به کد دسترسی ندارم اما یه همچین خطایی میداد : The encoding in the declaration 'ISO-8859-1' does not match the encoding of the document 'utf-8'

به نظرتون مشکل از وب سرویسه یا ویژوال استودیو ؟ :افسرده:

plague
دوشنبه 02 مرداد 1396, 19:14 عصر
مشکل انکودینگ ربطی به کد نداره
من با vs کار نمیکنم سرچ کن متن اررور رو تا راه حلش رو پیدا کنی