PDA

View Full Version : نیاز برنامه نویس اندروید به بحث طراحی سایت

sara_aryanfar
چهارشنبه 04 مرداد 1396, 11:44 صبح
با سلام خدمت عزیزان من مدت چند ماهی هست که اومدم سمت اندروید حالا سوالی که برام هست اینه که کلا رو اندروید فوکوس کنم یا بحث طراحی سایت رو هم دنبال کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

nasr
چهارشنبه 04 مرداد 1396, 13:20 عصر
با سلام خدمت عزیزان من مدت چند ماهی هست که اومدم سمت اندروید حالا سوالی که برام هست اینه که کلا رو اندروید فوکوس کنم یا بحث طراحی سایت رو هم دنبال کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

بستگی به علاقه خود شما داره
یه مدتی روی اندروید کار کنید ببینید به کدوم بیشتر علاقمند هستید بعد روی همون فوکوس کنید

Nevercom
چهارشنبه 04 مرداد 1396, 16:35 عصر
من کار حرفه ای رو با اندروید شروع کردم و بعدها بسته به نیازی که داشتم برنامه نویسی وب (فرانت اند و بک اند) رو یاد گرفتم.

وقتی یک زیان برنامه نویسی رو خوب بلد باشید، یاد گرفتن بقیه خیلی سریع تر انجام میشه

مثلاً من برنامه نویسی بک اند با PHP رو یک یا دو روز طول کشید یاد گرفتم (اما نوشتن کدهای با کیفیت زمان بیشتری میبره چون باید تجربه کسب کنید)

فرانت اند رو هم با AngularJS و Twitter Bootstrap شروع کردم که چون هر دوی اینها Framework هستن و قواعد خاص خودشون رو دارن چیزی حدود یک هفته طول کشید ولی باز هم نوشتن کدهای با کیفیت (نه فقط کدی که کار کنه) زمان بیشتری نیازه داره.

تجربه‌ی من این هست که بهتر هست ابتدا روی یک موضوع خاص تمرکز کنید تا به سطح قابل قبولی برسید، بعد اگر نیازش ایجاد شد بخش های دیگه رو هم شروع کنید به یادگیری و در اونها هم به سطح قابل قبولی برسید.

از این شاخه به اون شاخه پریدن معمولاً نتیجه ی خوبی نداره و شاید باعث بشه شما با موارد متعددی آشنایی داشته باشید اما در هیچکدوم به اصطلاح متخصص نشید.

اصولاً برنامه نویسی و توسعه‌ی نرم افزار یه فیلد پویا هست، باید خیلی چیزها رو یاد بگیرید و البته با گذر زمان و همگام با نیازهایی که براتون ایجاد میشه میتونید همه ی اینها رو هم یاد بگیرید. خیلی از این دانش ها در قالب پروژه هایی که انجام میدید اتفاق می افته، اما همیشه باید دنبال یاد گرفتن چیزهای جدید باشید.

بهترین زمان برای یادگرفتن چیزهای جدید هم زمانی هست که حداقل در یک بخش به سطح قابل قبولی رسیده باشید و اگر نه متخصص اما در سطح متوسط باشید.